Žádné tajnosti, je to plán

U NÁS SE TAKY NIC neutají. Kolikrát se o sobě dozvím věci, které ani sama nevím. 😊 Poslední dobou je to mé stěhování v Americe, stěhování na LET, do Evropy, olympiáda v Paříži, kvalifikační škola LPGA Tour… Jenže to není nic tajného nebo překvapivého, je to plán a spousta detailů, které do sebe musí zapadnout. Třeba jako moje návštěva Prahy a módní přehlídky WE’RE NEXT, kterou 10. září pořádal můj brácha. Tak jak to tedy je?

Na začátku září mě čekal plánovaný turnaj na Epson Tour s názvem Wildhorse Ladies Classic v Oregonu. Není poslední – na mém cíli hrát na LPGA Tour se nic nemění a ještě mám před sebou na konci září turnaj Tuscaloosa Classic v Alabamě, a hlavně finále Epson Tour Championship v Daytona Beach na Floridě. Právě tohle hřiště mi nejvíc sedí a mám ho moc ráda. Až pak se uvidí, jak si budu stát v žebříčku a zda budu muset nastoupit do poslední fáze kvalifikace LPGA Tour, která začíná na konci listopadu.

            Návštěva Prahy měla dva důvody: Chtěla jsem osobně podpořit bráchův projekt WRN pro mladé módní návrháře a v klidu se z domova přesunout do Francie a Irska. Mám v plánu odehrát turnaje LET Lacoste Ladies Open de France a KPMG Women’s Irish Open. V říjnu, pokud se na něj dostanu, by mě měl čekat jeden turnaj v New Yorku a pak ještě v listopadu Saúdská Arábie. Abych si udržela kartu na LET, musím si uhrát dostatek bodů, a navíc turnaje LET jsou občas lépe bodované než ty na Epson Tour. Ve hře je totiž hodně – olympijské hry v Paříži 2024, kde bych nerada chyběla. To cestování mezi americkou a evropskou sérií mě navíc po letošní zkušenosti z Berouna a Berlína začalo bavit a líbí se mi.

            Už delší dobu fandím českým hráčkám a raduju se z jejich úspěchů. Začínají být v Evropě pěkně vidět. S některými jsem dokonce v kontaktu. Je to skvělé pro náš golf a další motivace pro mě. Tolik let jsem po téhle cestě šla sama a najednou se holky začaly přidávat. Vždy je fajn mít ve startovním poli spoluhráčky ze stejné země. Už jsem si téměř jistá, že na olympiádě v Paříži budeme mezi šedesáti nejlepšími dvě.

            A jak je to s tím stěhováním ze Sarasoty? Bydlím teď v Greenvillu v Jižní Karolíně, kousek od Seanových rodičů, a mám tak díky nim v Americe téměř domácí zázemí. Sean tu teď se mnou celé prázdniny byl, i když vlastně nevím, zda jsem tady já měla jeho, nebo on mě. 😊 Greenville je mimochodem překrásné městečko a mám to z něj na turnaje všude blíž.

            Vím, že v Evropě je teď cestování letadlem komplikovanější. V Americe se ale naštěstí nezměnilo nic. Zavazadla se neztrácejí a snad jediné, co nás může překvapit, jsou odpolední bouřky. No jo, jsou to ty Karolíny, kam se občas podívají hurikány. Lepší je tak létat ráno a neriskovat, že třeba kvůli zpožděnému letu nestihnete přestup.

            Prý už se v Evropě nakupují vánoční dárky. Vidíte, na to jsem ještě nemyslela a budu to řešit až v prosinci doma v Praze, kde také letošní svátky budu trávit. I když ten nejhezčí jsem už od Seana dostala… 😊

Tak to je plán do konce roku. Uhrát si kartu na LPGA Tour, zahrát si pár turnajů v Evropě, udržet si tak kartu i na LET, nasbírat dost bodů pro olympiádu a užít si Vánoce v klidu v Praze.

Ještě z Jižní Karolíny zdraví Klára.

  • S MONIKOU TAUCHEN

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io