Turnaj v Portlandu ovlivněn požáry

Sezona LPGA plná veletočů přidala další z nich ještě před startem turnaje Cambia Portland Classic. Soutěž s prize money 1 750 000 dolarů byla den před plánovaným začátkem zkrácena ze čtyř kol na tři. Důvodem jsou katastrofální požáry na západním pobřeží USA, jejichž stopy vanou až do Oregonu.

„Zatím jsem se nedostala k tréninku, obě cvičná kola byla zrušena. Venku je hodně kouře, nedá se tam být a vůbec dýchat,“ řekla Klára Spilková.

V úterý se upravil program turnaje tak, že bylo zrušeno jak středeční Pro-Am, tak čtvrteční kolo. V plánu je hrát od pátku 18. září do neděle 20. září.

„Od čtvrtka slibuje předpověď lepší počasí. Měl by se otočit vítr a snad by také mělo pršet,“ sdělovala informace členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu.
Předchozí turnaj, ANA Inspiration v kalifornském Rancho Mirage, nedohrála Klára kvůli bolesti zad, s níž odstoupila v průběhu druhého kola.

„Od té doby jsem nehrála. Podstoupila jsem fyzioterapii a hlavně měla klid. Teď už jsou záda o dost lepší a doufám, že se v Portlandu bude hrát,“ věří Klára Spilková před svým teprve devátým startem americké sezony.

 

 

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io