Třetí Top 10 při třetím startu v Evropě

Stoprocentní příslušnost Kláry Spilkové k Top 10 na letošní Ladies European Tour pokračovala při Lacoste Ladies Open de France.

Svůj třetí start v Evropě proměnila v třetí umístění v elitní desítce. Dělené
8. místo z turnaje na hřišti Golf Barriére s minus 7 (67-69-70) znamenalo zároveň třetí Top 10 z tohoto francouzského turnaje v kariéře české profesionálky.

„Ladies European Tour je pro mě pokaždé zážitek a letos také zpestření sezony, ve které hlavně hraju v Americe na Epson Tour,“ řekla Klára Spilková a k poslednímu úspěchu dodala: Skončit v Top 10 je pokaždé skvělé, i když jsem ve Francii myslela na ještě lepší umístění. Zažila jsem ovšem jedny z nejtěžších podmínek roku, zimu a vítr po celý turnaj, takže jsem nakonec spokojená.“

Druhá při červnovém Tipsport Czech Ladies Open v Berouně, desátá o týden později na červencovém German Masters a nyní v září osmá na turnaji s prize money 325 00 eur, to dohromady dává 58. místo v celoročním žebříčku LET Race to Costa del Sol, kde konečných Top 60 zaručuje kartu na další sezonu.

Pouhé tři starty v sezoně a z nich tři vytěžená Top 10, to je téměř unikát. Z top 70 evropského žebříčku letos odehrála tři turnaje jen Jihoafričanka Ashleigh Buhai, vítězka The Women´s Open.

Ještě výš v evropském pořadí se Klára Spilková, vítězka LET 2017 v Maroku, může dostat po dalším turnaji, který ji čeká následující týden v Irsku. Co od něj čeká? Myslím, že jsem skvěle rozehraná a na příští start v Evropě se už zase těším.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io