Top 25 na olympijských hrách

Svůj druhý start na olympijských hrách proměnila Klára Spilková v dělené 23. místo z 60 golfistek. Na hřišti Kasumigaseki Golf and Counry Clubu u Tokia s parem 71 zahrála čtyři vyrovnaná kola s celkovým skóre 279 ran, 5 pod par (69-70-71-69). Výrazně se tak vylepšila ve srovnání s olympijskou premiérou v roce 2016, kdy jí Rio de Janeiro přineslo 48. místo. 

„V Riu jsem netušila, co mě čeká. Teď už jsem věděla, do čeho jdu, že tady bude skvělá atmosféra a jedu si to sem odpracovat a zároveň v olympijské vesnici i užít. Určitě jsem v Tokiu vše zvládla lépe,“ řekla Klára Spilková.

 

„Dala jsem do toho všechno a létalo mi to fajn. Rozhodně jsem na sebe pyšná. Nikdy jsem nesnila, že budu vůbec hrát na olympijském turnaji. A teď mám dvě účasti, přičemž v Tokiu jsem hrála fakt dobrý golf,” dodala česká profesionálka.

 

Výsledek olympijského turnaje je povzbuzením pro zbytek letošní sezony.

„Na okruhu LET se mi taky v podstatě začalo dařit až po čtyřech letech. Nemám raketový nástup, ale potřebuji si trošku zvyknout. Amerika je pro mě úplně nová zkušenost, teď už se tam konečně cítím víc jako doma. Chvíli to trvalo. Uvidíme, co přijde.“

 

Už za tři roky se konají další olympijské hry, v Paříži 2024, a Klára Spilková na nich rozhodně nechce chybět.

 

„Nechci se nikam tlačit. Budu to brát rok za rokem. Když Paříž vyjde, budu ráda. Už dvě olympiády jsou pro mě skvělé a kdyby byla třetí, tak to beru všema deseti. Ale nevím, teď mám život hodně otevřený. Kdyby třiadvacáté místo z Tokia mělo zůstat nejlepším výsledkem mojí olympijské kariéry a měly by mě pak porážet další holky, které po mně přijdou, tak budu moc ráda. Doufám, že jdu golfovým příkladem a třeba mě budou jednou porážet, protože to opravdu není vůbec jednoduché.“

 

Během olympijských her jsem neměla možnost poděkovat všem svým partnerům, kteří mne na mé golfové cestě doprovázejí. Proto bych nyní chtěla jmenovitě poděkovat za podporu a důvěru, kterou do mne dávají.  Děkuji Volvo Car Czech Republic, pojišťovně Youplus, Carollinum, České Golfové Federaci, Engine, Bogneru, Dukle Praha, Titleistu a golfovému hřišti PGA National Czech Republic. I díky Vám si mohu plnit svůj golfový sen.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io