Směr Tokio na druhé olympijské hry

Na svůj druhý olympijský turnaj odlétá Klára Spilková. Po startu v Riu de Janeiru 2016, kam se golfový program vrátil po 112 letech, se profesionálka vydává ve středu 28. července linkou přes Frankfurt nad Mohanem do Tokia.

Tam začíná olympijský turnaj žen ve středu 4. srpna. Stejně jako muži hraje i šedesátka golfistek na hřišti Kasumigaseki Country Clubu (založeno 1929), a to čtyři kola na rány bez cutu. Před pěti lety skončila Klára na 48. místě.

 

„Jsem ráda, že jsem se mohla na olympiádu připravovat v klidu doma, kde jsem strávila po návratu z LPGA čtrnáct dní. Trénovala jsem hlavně na Oaks Prague,“ řekla Klára Spilková, která se do Tokia vydala i se svým přítelem a současně caddiem Seanem Davidsonem. Právě on jí nesl bag loni v lednu při LPGA v Boca Raton, kde dosáhla svého dosud nejlepšího výsledku v sérii, a sice 8. místa.

 

„Na olympiádu se samozřejmě moc těším. Jsem zvědavá na hřiště a doufám, že se co nejdřív dostanu na cvičná kola, i když nyní tam bude probíhat turnaj mužů. Dokonce jsem dříve uvažovala, že bych se do Tokia vypravila loni, abych hřiště poznala, ale covidová doba to bohužel neumožnila. Snad mi nějaké informace dá také Ondra Lieser, který hraje turnaj od čtvrtka,“ uvedla reprezentantka.

 

V Tokiu bude golfistka bydlet spolu s ostatními členy české výpravy v olympijské vesnici. „Je tam veškerý komfort včetně tělocvičen. V současné situaci, kdy jsou olympionici prakticky izolováni, je olympijská vesnice nejlepším řešením, protože tam máte vše při ruce,“ dodala Klára Spilková před startem v Tokiu, kam si odvezla také nová, i když již vyzkoušená železa v bagu.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io