S titulem z Irska na Aramco Team Series

Jako vítězka posledního turnaje Ladies European Tour v Irsku nastupuje Klára Spilková do prestižní Aramco Team Series, která se v rámci evropského okruhu koná po loňské tamní premiéře opět v New Yorku.

Česká jednička je mezi patnácti letošními šampionkami LET, které startují v limitovaném poli 78 golfistek. K těm patří také pozvané hvězdy LPGA jako Nelly a Jessica Kordovy, Brooke Henderson a Lexi Thompson.

Od 13. do 15. října půjde na hřišti Trump Golf Links at Ferry Point s výhledem na Manhattan celkem o 1 milion dolarů na prize money, které se rozdělí na polovinu pro individuální a týmovou soutěž.

Díky nedávnému turnajovému titulu se Klára Spilková stala kapitánkou jednoho z 26 tříčlenných týmů, které hrají svou soutěž na dvě kola.

„Vybrala jsem si do týmu Finku Ursulu Wikström, se kterou jsme kamarádky a letos jsme spolu odehrály docela hodně. Jako třetí k nám byla přiřazena Španělka Maria Hernández, a tak jako ke každému týmu ještě jeden amatér,“ řekla jediná hráčka s českou vlajkou ve startovním poli.

Pro aktuálně 15. hráčku žebříčku Race to Costa del Sol (po pouhých čtyřech letošních startech v Evropě) jde o první účast na Aramco Team Series.

„Jsem ráda, že je to právě v New Yorku. Hrajeme na krásném linksovém hřišti, které je v perfektním stavu. Má dost bunkerů, a to i uprostřed fairwayí. Bude to chtít solidní hru i course management,“ dodala profesionálka, jejíž výkony bude možné sledovat po všechny tři dny v přímých přenosech na O2 TV Sport, první dvě kola od 19 do 23 hodin SELČ a finále od 18 do 22 hodin.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io