Rána od play-off a čtvrté místo na Epson Tour

Nejlepší výsledek sezony na Epson Tour, dělené 4. místo, zopakovala Klára Spilková při svém třetím startu v řadě za sebou.

Na Four Winds Invitational v Indianě zahrála po třech kolech 6 pod par (72-69-69) a vyrovnala tak své sezonní maximum, které předvedla v polovině června na turnaji Ann Arbor´s Road to the LPGA v Michiganu. Tentokrát však skončila jen jednu ránu od prvního místa!

„Hrálo se mi moc dobře, byla jsem trpělivá,“ zhodnotila Klára výkon na hřišti South Bend Country Clubu (par 72). V prvním kole zahrála proti třem birdie i tři bogey, ale v dalších už převážily úspěchy a vždy čtyři birdie oproti jedinému bogey za každé kolo.

 

Povedená byla zvláště druhá finálová devítka, s birdie na 15. i 16. jamce, parech 3 a 4, a tedy skóre minus 2. „Druhá devítka byla dlouhá a těžká, takže jsem ráda, že jsem ji ve finále hrála pod par,“ ohlédla se profesionálka.

 

Ve finále Klára zasáhla 13 ze 14 fairwayí, dále 16 z 18 greenů v regulaci a měla 31 puttů. Nejlépe puttovala ve 2. kole, kdy zahrála jen 29 puttů a kdy zasáhla 12 fairwayí a 14 greenů.

 

„Byla to hodně solidní hra. Na turnaj jsem se těšila. Věděla jsem z cvičných kol, že mi hřiště sedí a těší mě, že jsem to potvrdila,“ dodala Klára Spilková, kterou výsledek posunul na 33. místo sezony Epson Tour po dosavadních 11 startech.

 

V Indianě vyhrála v tříčlenném play-off Číňanka Yan Liu (-7).

 

„Tři turnaje v kuse mi daly docela zabrat. Vracím se do Greenville, kde teď bydlím, odpočinu si a budu samozřejmě dál trénovat. Za týden poletím na další dva turnaje Epson Tour,“ uzavřela Klára Spilková úspěšnou misi v Indianě.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io