První letošní start na LPGA

Kláru Spilkovou čeká první letošní start na LPGA. Od pátku 10. června hraje v New Jersey tříkolový turnaj ShopRite LPGA Classic, na který se dostala díky svému statusu dřívější členky série a který absolvovala pokaždé v posledních třech letech.

Na Bay Course (délka 5 660 metrů, par 71) v Seaview Golf Clubu v Golloway jde o prize money 1,75 milionu dolarů. Ke konkurenci 144 hráček patří světová jednička Jin Young Ko, bývalá jednička Lydia Ko a další top hráčky jako Nasa Hataoka, Inbee Park, Brooke Henderson, Hinako Shibuno nebo Anna Nordqvist.

Turnaj se loni odehrál výjimečně v říjnu, kdy zvítězila Francouzka Celine Boutier. Letos se ShopRite LPGA Classic vrátil do tradičního červnového termínu. Poprvé vysílá dvě hodiny z finálového kola americká televizní společnost CBS.

„Díky předchozím startům znám hřiště velmi dobře. Je to takový americký links, leží přímo u moře,“ řekla Klára Spilková, která v Golloway absolvovala před turnajem cvičné kolo a další tréninkové dny, když bylo hřiště obsazeno Pro-Am.

„Hřiště je téměř 110 let staré, má úzké jamky, malé boulovaté greeny a díky poloze u moře tady neustále fouká vítr,“ dodala profesionálka k dílu, pod nímž jsou podepsáni architekti Donald Ross a Hugh Wilson. Na dnešní poměry nedlouhé hřiště je označováno jako zkouška představivosti a přesnosti.

Tee time na první kolo má Klára v 9.16 místního času. Po LPGA ji v příštím týdnu čeká další turnaj Epson Tour a pak už návrat domů na Tipsport Czech Ladies Open, které v Berouně startuje 24. června.

„Jsem moc ráda, že si mohu poprvé letos zahrát LPGA. Jsem zdravá a hra je solidní,“ dodala Klára Spilková.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io