Poslední Epson Tour a pak Aramco Team Series

S vítěznými pocity po zisku svého druhého titulu kariéry na Ladies European Tour vstupuje Klára Spilková do posledního turnaje sezony americké Epson Tour.

Start na Epson Tour Championship v Daytona Beach na Floridě (6. – 9. října) je jejím prvním po výhře na KPMG Irish Women´s Open.

Zatímco díky triumfu na Dromoland Castle postoupila 27letá profesionálka, po pouhých čtyřech letošních startech na Ladies European Tour, na 15. místo žebříčku Race to Costa del Sol, před závěrem Epson Tour je na 40. příčce pořadí Race to the Card o zisk deseti karet na LPGA 2023. Jde ovšem také o výchozí pozici pro turnaj Q-Series a možnost vyhnout se druhé fázi kvalifikace o LPGA.

„Právě na Daytona Beach jsem před lety hrála díky Q-Series, takže hřiště znám,“ řekla Klára Spilková z Floridy. „Klub LPGA International má hřiště dvě, ale kvůli předchozímu hurikánu Ian se musel turnaj přemístit z Hills na Jones, které nápor vydrželo mnohem lépe. Je neuvěřitelné, že vůbec hrajeme. Bohužel, jsou tu pořád zatopené velké plochy země a dokonce domy.“

Hřiště Jones má par 71 a délku 5 593 metrů. Turnaj se hraje na čtyři kola a rozdělí celkové prize money 250 000 dolarů. Klára Spilková se původně chystala i na předchozí turnaj v Alabamě, ale po návratu z Irska do USA onemocněla.

„Lépe se mi udělalo teprve v úterý, kdy jsem šla také poprvé trénovat. Ve středu jsem absolvovala v Daytona Beach cvičné kolo. Na poslední turnaj Epson Tour v této sezoně se těším a jsem připravená. Příští týden mě pak čeká Aramco Team Series v New Yorku,“ připomněla momentálně 162. hráčka světového žebříčku svůj první start v této prestižní sérii na Ladies European Tour, zajištěný právě vítězstvím na KPMG Irish Women´s Open.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io