Podzimní sezona začíná v New Jersey

Po týdenní přestávce, kterou měl okruh LPGA, se Klára Spilková znovu vrací na americkou sérii turnajů. Ve čtvrtek 1. října startuje ShopRite LPGA Classic v New Jersey.

Hraje se Bay Course na Seaview s parem 71 a délkou 5 660 metrů, na čtyři kola o celkové prize money 1 300 000 dolarů. Hráčka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu bude chtít vylepšit poslední výsledky, kdy pro zranění zad odstoupila z ANA Inspiration v Kalifornii a pak neprošla cutem v Oregonu.

„Volno mi pomohlo. Hrála jsem jen párkrát a jinak jsem se zaměřila na masáže a fyzioterapii. Cítím, že se mi vrací energie, jak jsem zvolnila,“ ohlédla se Klára za programem z konce léta, kdy hrála pět turnajů v řadě za sebou.

Loni, kdy se ShopRite LPGA Classic konal v červnu, rozehrála česká golfistka turnaj nadějnými 68 ranami, 3 pod par, avšak po druhém kole za 77 (+6) cutem neprošla. Tentokrát hráčky našly dějiště turnaje v odlišné kondici, než na jakou byly v New Jersey zvyklé.

„Podzim tady vypukl naplno, pršelo, a tak je hřiště hodně měkké. Zdejší greeny přitom pamatuji jako velmi tvrdé. Dnes ale míček zůstane tam, kam dopadne,“ komentuje nové podmínky aktuálně 77. hráčka celosezonního žebříčku Race to CME Globe.

Titul na ShopRite Classic obhajuje Američanka Lexi Thompson. Klára Spilková startuje do úvodního kola ve 13.28 místního času.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io