Tiposport_peace_2020

Podzim s vyhlídkou tří turnajů LPGA

Po olympijských hrách v Tokiu, kde obsadila 23. místo, se Klára Spilková chystá na další část turnajového programu LPGA. Ve druhé polovině září a na začátku října plánuje tři starty za sebou.

Nejprve to bude Cambia Portland Classic v Oregonu (16.-19.9.) a poté zřejmě Walmart NW Arkansas Championship (24.-26. 9.) a ShopRite LPGA Classic v New Jersey (1.-3.10.). V Arkansasu i v New Jersey je zatím těsně „pod čarou“.

 

V rámci přípravy nyní profesionálka absolvuje sportovně relaxační pobyt na Madeiře. Po návratu z Tokia se věnovala především kondici a také zažila dosud nepoznané: třídenní pobytový SPOKO kemp na Panoramě Kácov, kde spolu s Evou Koželuhovou vedla fyzický i herní trénink sedmi mladých golfistů ve věku od 9 do 16 let.

 

„Byla to pro mě nová a úžasná zkušenost. Díky tomu, že jsem tentokrát stála při tréninku na druhé straně, jsem si mohla projít jeho jednotlivé fáze a měla jsem tak možnost užitečné sebereflexe,“ řekla Klára o prvním ročníku kempu, na který hodlají spolu s kamarádkou, profesionální trenérkou, napřesrok navázat.

 

Srpen patřil také dalším akcím. Byly mezi nimi focení mezi ostatními sportovci Dukly Praha do tradičního kalendáře a také podpora turnaje Educo Cup v Lázních Kostelec u Zlína. Ten je zasvěcen stejnojmennému zlínskému středisku rané péče, poskytované rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do 7 let. Do dražby věnované tričko vyneslo středisku 15 000 korun.

 

Další charitativní akce spojená se jménem Kláry Spilkové se chystá na 1. října do Olomouce, opět tradičního místa pro turnaj Dobrogolf, který golfistka dlouhodobě podporuje. Tentokrát věnovala do dražby obraz, který inspirován hráčkou namaloval Jiří Kubát a také jej pojmenoval Klára.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io