Poděkování za úspěšnou sezonu 2022

Milí partneři, přátelé a příznivci,

na konci roku 2022 bych vám všem chtěla poděkovat za podporu, která mi nesmírně pomohla k tomu, že tato golfová sezona vyšla naprosto skvěle.

Pokaždé si kladu ty nejvyšší cíle, ale přesto lze o uplynulém roce říct, že z mého pohledu dopadl nad očekávání. Ve sportu, jakým je golf, můžete odvést maximum, ale často to nestačí, protože se musí sejít a úspěšně spojit řada dalších okolností.

Po pěti letech se mi podařilo vyhrát na Ladies European Tour, kam jsem se vrátila koncem června. Předtím jsem hrála v USA, jednou na LPGA, a hlavně od začátku roku na Epson Tour, která mi v první polovině sezony přinesla jedno čtvrté a jedno patnácté místo.

A pak přišla Evropa. Na LET při Tipsport Czech Ladies Open v Berouně jsem skončila druhá, jen o jednu ránu od vítězství, což mi ukázalo, že jdu správnou cestou. Týden poté následovalo desáté místo na Amundi German Masters, než jsem se zase vrátila na Epson Tour, kde jsem zaznamenala další dva výsledky v Top 6.

Třetí dobrý výsledek na Ladies European Tour, osmé místo v září na Lacoste Open de France, mi potvrdil, že můžu mířit úplně nejvýš. To se povedlo hned následující týden na KPMG Women´s Irish Open, kde jsem vyhrála v play off.  Na cestě k němu jsem zahrála ránu, kvůli které jsem musela vstoupit do vody, abych zachránila par. Těší mě, že se povedla a že jsem snad potěšila publikum i diváky v televizi, která mluvila o ráně roku.

Rovněž mě těší a motivuje nástup nové generace, díky níž to z českého pohledu také byla dosud nejúspěšnější sezona. Jsem ráda, že jsem k tomu rovněž mohla přispět, včetně 14. místa na závěrečném turnaji ve Španělsku a konečným 17. místem v evropském žebříčku Race to Costa del Sol. Ve světovém žebříčku jsem se během roku posunula ze čtvrté stovky na 159. příčku, což je nejlepší závěrečná pozice z Česka.

V roce 2023 budu hrát naplno a prioritně Ladies European Tour. Tomu podřídím vše. Mým cílem je dostat do týmu Evropy pro zářijový Solheim Cup a v následujícím roce už potřetí reprezentovat Česko na olympijských hrách. K tomu, že se mi letos podařilo dostat zase výš, přispěli kromě mého týmu partneři, kterým takto velice děkuji.

Volvo Car Czech Republic mne doprovází na profesionální cestě po dvanáct let. Součástí mých úspěchů jsou také Engine, Carollinum, Bogner, Dukla Praha, Titleist, Česká golfová federace a hřiště PGA National Czech Republic. Věřím, že to bude platit i nadále. A ještě jednou vám všem děkuji.                                                              

Vaše Klára Spilková   

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io