Po úspěšné Evropě čeká třikrát Epson Tour

Tři turnaje v řadě čekají Kláru Spilkovou na americké Epson Tour poté, co byla dvakrát úspěšná na Ladies European Tour, a ještě se v USA stihla přestěhovat, když místo Floridy nově bydlí v Jižní Karolíně.

Prvním ze série turnajů je Firekeepers Casino Hotel Championship. Hraje se v Battle Creek (Michigan) na tři kola od 29. do 31. července. Dějištěm klání o prize money 200 000 dolarů je Battle Creek Country Club.

 

Turnaje se účastní elita Epson Tour včetně dvou nejlepších hráček sezony, jimiž jsou Američanka Lucy Li a Švédka Linnea Strom. Klára Spilková se momentálně nachází na 44. místě sezonního žebříčku tour.

 

„Hřiště je parkového typu, úzké s velkými greeny, v krásném přírodním prostředí. Zahrála jsem si pro-am a start do prvního kola mě čeká v 8:25 místního času,“ řekla Klára Spilková, povzbuzená výbornými výsledky z Ladies European Tour, kterou si zahrála na přelomu června a července poprvé po dvou letech.

 

Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu se dělila o 2. místo s výsledkem 13 pod par (68-65-70), ránu za vítěznou Janou Melichovou. Při následujícím Amundi German Masters obsadila 10. místo s minus 9 (66-74-67-72) a vytěžila tak maximum ze svých dvou výjimečných startů v Evropě.

 

„Po turnaji v Německu jsem si dala týdenní přestávku na odpočinek a pak už jsem letěla do Ameriky, vstříc stěhování. Posledních pár dnů bylo intenzivních. Těším se po tom všem zařizování zase na golf a další turnaje Epson Tour. Držte palce,“ vzkázala Klára z Michiganu, kde hřiště měří 6033 metrů a má par 72.

 

Tento turnaj Epson Tour se hraje od roku 2014 a loňské vítězné skóre, které měla Italka Fernanda Lira, bylo minus 19 (70-65-62). Nejnižší výsledek vítězky je -10 a to z roku 2015. V letech 2018 až 2020 tu pokaždé vítězilo skóre 13 pod par.  

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io