Po top 40 čeká poslední major

Bordeaux, 9. září 2018 – S děleným 40. místem odjíždí Klára Spilková z Lacoste Ladies Open de France, které hrála v rámci European Tour po měsíční přestávce v kalendáři. Odjezd to však není domů, nýbrž jde o přelet na poslední major turnaj sezony, Evian Championship. Profesionálka zůstává ve Francii.

„Nakonec se pořadí pro Evian Championship uzavíralo ještě před Lacoste Ladies Open de France,“ uvedla po finále Klára Spilková, která v Order of Merit sice klesla z pátého na sedmé místo, ale její účast na závěrečném majoru roku to už neovlivnilo.
„Na Golf du Médoc to bylo moc fajn rozehrání. Přece jen jsem měla delší turnajovou pauzu a nikdy nevíte, jak na tom budete. Trénovat je jedna věc, ale turnaj je něco úplně jiného,“ uvedla členka globálního týmu KPMG a Czech National Teamu, která zahrála celkově +1 (75-67-72-71).
Vítězkou Lacoste Open de France se stala Švédka Caroline Hedwall, která měla ve finále 62 ran a celkově 12 pod par. Další česká hráčka, Šideri Váňová, s +8 po dvou kolech neprošla cutem.
„První kolo jsem proputtovala, nic jiného v tom nebylo. Druhé kolo se povedlo podstatně lépe. Hlavní bylo projít cutem a absolvovat další dvě víkendová kola,“ dodala Klára Spilková, která celý turnaj nezahrála horší skóre než bogey.
Do dějiště Evian Championship, svého oblíbeného turnaje, který sledovala na místě už jako juniorka, zamířila Klára Spilková ještě v neděli večer. Na pondělí chystala první cvičné kolo, ve středu ji čeká Pro-Am a od čtvrtka ostrý start.
www.klaraspilkova.eu

stáhnout soubor TZ_Klara_Spilkova_final_Lacoste

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io