Po Kalifornii čeká Michigan

Po úspěšném projití cutem na LPGA Mediheal Championship v Kalifornii se Klára Spilková chystá hned na další turnaj americké série. Je jím Meijer LPGA Classic v Grand Rapids v Michiganu, kde se hraje od 17. do 20. června.

„Vždycky je fajn projít cutem a mít odehrána čtyři kola,“ ohlédla se profesionálka za svým 70. místem z předchozího startu, kterým byl LPGA Mediheal Championship na hřišti Lake Merced v Kalifornii. Celkově tam zahrála 8 nad par (71-76-75-74), když zvítězila Finka Matilda Castren s 14 pod par.

 

„První kolo mi vyšlo, dělila jsem se o čtrnácté místo. Bohužel ve druhém a třetím kole jsem měla ztuhlá záda, takže druhá devítka pro mě byla vždy těžší, hůř se mi švihalo. Na poslední kolo se to už zase o něco zlepšilo,“ dodala Klára.

 

Na LPGA se pomalu vracejí diváci, ale vždy to závisí na podmínkách státu, kde se turnaj hraje, „V Kalifornii mohli být na hřišti jen členové klubu a jejich hosté,“ poznamenala Klára a ocenila toto dějiště LPGA: „Lake Merced je jedno z nejlepších hřišť, na kterém hrajeme. Bylo docela úzké, mělo vysoké šťavnaté roughy a jsem ráda, že jsem ho znala z minulosti.“

 

Znalost místa platí i u následujícího hřiště v Grand Rapids. Blythefield Country Club má délku 6 638 yardů a par 72. LPGA se tu hraje od roku 2014, poslední vítězkou byla v roce 2019 Kanaďanka Brooke Henderson. Klára Spilková předloni s výsledkem even par neprošla cutem o jedinou ránu. Loni se turnaj nekonal. Startovní pole je letos tak nabité, že až mezi náhradnicemi skončily např. bývalé vítězky turnajů Natalie Gulbis a Lee-Ann Pace.

 

Caddiem Kláry Spilkové bude opět Mike Mikolajczak. „Je to profesionál, dobře jsme si sedli jak golfově, tak lidsky,“ řekla hráčka k letošní spolupráci.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io