Po domácím stříbru do Německa

Úspěšný návrat na Ladies European Tour prožívá Klára Spilková, která se dělila o druhé místo na Tipsport Czech Ladies Open.

Svůj první start v sérii po dvou letech ozdobila vítězka turnaje v Maroku z roku 2017 výsledkem 13 pod par (68-65-70). Mezi 203 údery v Royal Beroun Golf Clubu vyčníval ten na poslední jamce finálového kola, kdy se na green pětiparu pustila druhou ranou fairwayovým dřevem ze 185 metrů a zahrála birdie. Za 54 jamek měla Klára jen tři bogey a druhé kolo prošla bezchybně se sedmi birdie.

„Jsem ráda a vděčná za to, co se mi v Berouně podařilo. Bylo skvělé zase hrát před domácím publikem a spoustou lidí, kteří přišli každý den. Moc jim děkuji za podporu a energii, kterou mi dodávali,“ řekla Klára, spokojená také s tím, jak zůstávala trpělivá a jak si na hřišti věřila.

 

„Jen bych si přála proměnit víc puttů při finále, ale tak to prostě v golfu chodí,“ dodala profesionálka a pogratulovala domácí amatérské vítězce Janě Melichové. „To, co Jana dokázala, je úžasné. Doufám, že si to pořádně užila, protože takových chvil není moc. Vím to z vlastní zkušenosti, jsem na tour už 12 let.“

 

Po turnaji v Berouně přijala Klára pozvánku na následující Amundi German Masters, hrané od 30. června na čtyři kola jihozápadně od Berlína v Golf & Country Club Seddiner See o prize money 300 000 eur. Hřiště měří 5 959 metrů a má par 72. Klára byla pro první dvě kola nasazena do exponovaného flightu, kde jsou jejími spoluhráčkami Švédka Johanna Gustavsson a Finka Sanna Nuutinen.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io