Nový turnaj v Oregonu

Třináctý turnaj sezony Epson Tour 2022, z toho druhý na západním pobřeží USA, čeká Kláru Spilkovou v Oregonu. Wildhorse Ladies Golf Classic se koná jako obvykle na tři kola, od pátku 2. září do neděle 4. září.

Ve Wildhorse Resort & Casino v Pendletonu na východě Oregonu jde o premiéru tour, která stejně jako minulý týden navštěvuje hřiště, patřící od svého vzniku v roce 1996 kmenové komunitě původních obyvatel Severní Ameriky.

Do turnaje o prize money 200 000 dolarů, z toho 30 000 pro vítězku, opět nastupuje 132 hráček, s cutem po dvou kolech pro Top 60.

Klára Spilková, momentálně na 34. místě celosezonního žebříčku, chce navázat na předchozí dva úspěšné starty. Nejprve se dělila o 4. místo v Indianě, kde vyrovnala svůj nejlepší výsledek sezony, a minulou neděli obsadila dělenou 23. příčku v Idaho. Na obou turnajích se jí povedla víkendová kola, když v Indianě zahrála dvakrát 69 (-3), zatímco v Idaho dvakrát 68 (-4), a celkově -6, resp. -7.

„V Oregonu nás zřejmě čekají náročné podmínky. Zatím tu bylo čtyřicet stupňů Celsia. O víkendu se má ochladit, ale jen trochu,“ řekla Klára Spilková před koncem tzv. West Coast Swing. „Hřiště bude kvůli velkému suchu hodně tvrdé. Záleží na tom, jak se bude zavlažovat. Hra vypadá dobře a zdraví drží, takže se zase těším,“ dodala česká profesionálka, kterou čeká start do prvního kola v 7.33 místního času, zatímco tee time druhého kola má ve 12.23.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io