Nová americká sezona Kláry Spilkové s jediným cílem

Svou již 12. profesionální sezonu a čtvrtou americkou zahájí Klára Spilková v prvním březnovém týdnu. Sedmadvacetiletá profesionálka bude letos startovat na Epson Tour (dosavadní Symetra Tour), která má podtitul Road to the LPGA. Právě návrat na hlavní turnajový okruh je prioritou české hráčky.

„Těším se na novou zkušenost a nová hřiště. Ta, na kterých se odehrají první tři turnaje, už ale znám,“ řekla Klára před startem na Florida Natural Charity Classic. Turnaj ve Winter Haven na Floridě se koná od 4. do 6. března.

 

Sezona Epson Tour 2022 má program s rekordními parametry. Při 21 turnajích ve třinácti amerických státech půjde na prize money celkově o 4,41 milionu dolarů, s průměrnou dotací 210 000 dolarů na každou akci.

 

„Budu se snažit odehrát z Epson Tour co nejvíc turnajů, abych se v celkovém pořadí sezony umístila co nejvýš,“ upozorňuje Klára na fakt, že Top 10 hráček sezony postupuje automaticky na LPGA. „Možná se mi povede hrát i párkrát na LPGA, pokud se dostanu do startovního pole, ale to momentálně není jisté.“

 

Klára Spilková se letos rozhodla zůstat nadále na amerických turnajích, které hrála v předchozích třech letech jako členka LPGA. „Za tři roky jsem si tu vybudovala zázemí a cítím se tu dobře. Zůstat v USA mi umožnili také sponzoři, kterým bych chtěla velmi poděkovat za podporu. Moc si toho vážím.“

 

Kromě Epson Tour se Klára možná objeví také na Ladies European Tour a turnaji Tipsport Czech Ladies Open, který se koná 24. – 26. června v Berouně.

„Není to na sto procent, hlavně vzhledem k překrývajícímu se americkému kalendáři, ale samozřejmě bych se doma ráda ukázala,“ říká golfistka, která přelom roku strávila v Praze, kde měla mj. několik sponzorských akcí.

 

„Potřebovala jsem si také odpočinout. Na hole jsem nějaký týden nesáhla, ale bez přestání jsem pracovala na fitness. Teď už jsem několik týdnů na Floridě, kde pilně každý den trénuju a nemůžu se dočkat prvního turnaje,“ dodala dlouhodobě nejlepší česká hráčka, která nemění ani svůj podpůrný tým, ani značku holí Titleist. Před prvním turnajem jen otestuje nové wedge SM9.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io