Není to sranda, mít tři týdny volna

V TELEVIZI KOLIKRÁT slyšíte: „Součástí smlouvy je také plnění partnerských povinností…“ Možná si představíte, že to je párty tady nebo rozdání podpisů támhle, a přitom nejste ve startovním poli vidět třeba tři týdny. Teď si možná řeknete: tři týdny, to je času, to se do nich vejde i týdenní dovolená. Opak je pravdou.

            Vlastně poslední dobou dostávám čím dál častěji otázku: „Dá se profesionální život skloubit s tím soukromým?“ A víte co? Nedá se to oddělit. Moje práce je vlastně takový životní styl, ve kterém potřebuji řád. Když letím do Prahy, můj program vzniká už dlouho dopředu. Mé krátké návštěvy doma jsou po přestěhování do USA pěkně našlapané. Chvíli jsme museli hledat systém a svým způsobem i jakousi lehkost, abych všechny ty sponzorské, charitativní a mediální radosti i starosti zvládla. Nemluvě o času na trénink nebo fyzičku a běhání po doktorech, povinných prohlídkách, testech či kamarádech a rodině. Někdy bych každý den potřebovala nafouknout tak na 48 hodin. ☹

            Chcete znát můj program pro 19 dnů doma? Tady je:

Úterý 26. dubna – přílet do Prahy, první domácí jídlo po dlouhé době (na to jsem se těšila nejvíc).

Středa 27. dubna – jsem vzhůru ve čtyři hodiny ráno, asi jet lag (to se mi často nestává), snídaně, odjezd do Čestlic pro mého miláčka Volvo V90 a schůzka s obchodním partnerem, odpoledne další schůzka ohledně spolupráce a pak už jen lehký trénink.

Čtvrtek 28. dubna – na tenhle den jsem se moc těšila, byl sice pěkně našlapaný, ale také plný zajímavých věcí. Ráno hezky do fitka za Sváťou Býmou a pak na povídání se super kluky Martinem a Patrikem pro podcast UKS (U kulatého stolu). Rychlý přesun do Skautského institutu za ženami z organizace ALSA. Už teď s nimi vymýšlíme podporu charitativního turnaje na příští rok. Ještě jedno povídání, tentokrát pro Nový Prostor. To je taková moje srdcovka a jejich žádost o rozhovor mi udělala obrovskou radost. To nejlepší ale vyšlo na večer. Do prodejny Bogner jsem si šla vybrat správné oblečení na večer, a poté zamířila do Breitling Boutique partnera Carollinum. To se hodně povedlo a já se zase dozvěděla něco nového ze světa hodinek.

Pátek 29. dubna – ráno odběr krve na Dukle a pak hurá na plánované tři dny volna s přítelem Seanem do Itálie. Slíbila jsem mu, že se tam každý rok alespoň na tři dny dostaneme a Florencie byla nádherná. Tři dny z devatenácti mě měl jen pro sebe. Takhle to v profesionálním světě zkrátka chodí. Jen tři dny.

Pondělí 2. května – večer po návratu administrativa a rozhovory, které se dají dělat na dálku. Takže si vlastně z těch tří dnů pro Seana ještě pár hodin odečtěte. Moje návštěvy se neplánují a nepočítají na dny, ale na hodiny.

Úterý 3. května – od rána schůzky u partnera Volvo, abychom probrali všechny novinky a plán na celý rok, poté mířím na cvičení, dám devět jamek na hřišti a mám trénink až do večera.

Středa 4. května – schůzka v Mnichově. Potkám se s německým sponzorem Bogner, abych si doplnila kolekci. Nezdá se to, ale spotřeba triček na golf na celou sezonu je docela velká. 😊

Čtvrtek 5. května – ráno mě čekal zátěžový test na Dukle. To je vždy zážitek, to vám řeknu, nikdy se na něj netěším… Ještě že je jen jednou za rok. Odpoledne krátký trénink se Sváťou, devítka, krátký trénink a už hurá do Olomouce. Na 12. ročník mého charitativního turnaje Dobrogolf.

Pátek 6. května – hráli jsme pro malou Stellu, které diagnostikovali vzácnou genetickou chorobu. Každý rok někoho vybereme, komu alespoň trochu pomůžeme. Dorazilo 80 hráčů a všichni byli tak milí, až mě to dojímalo. Vybrala jsem si osmou jamku s ostrovním greenem a s každým si tak mohla popovídat a zahrát. Pro Stellinku jsme na bezbariérovou koupelnu vybrali sto tisíc korun. Krásná akce v krásném resortu a mezi samými pozitivními lidmi. Jestli hřiště v Olomouci neznáte, nenechte si ho ujít.

            A v sobotu se nám všechny plány zhroutily. Až do pondělí jsem musela zůstat v posteli a všechny schůzky přehodit na další dny.

Úterý 10. května – ráno kontroly u lékaře, přes oběd natáčení zdravice pro Carollinum a odpoledne trénink na hřišti.

Středa 11. května – dopoledne natáčení pro O2 pro turnaj LET v Berouně, odpoledne focení pro Volvo a na trénink jsem mohla zapomenout.

Čtvrtek 12. května – dopoledne natáčení s Michalem Hrdličkou pro jeho pořad Česká ulička a odpoledne už rychle balit. V šest ráno letím na Floridu. To to zase uteklo.

            Tak co, měnili byste se mnou? Asi ne. 😊 Tak už mi nezbývá, než se na vás těšit zase koncem června na turnaji v Berouně. Zase doma před svými fanoušky.

  • S MONIKOU TAUCHEN

 

POPISEK K FOTOGRAFII:

S manželi Rozehnalovými. Bez jejich organizace a pomoci by celý turnaj v Olomouci ani nebyl

 

FOTOGRAFOVAL FILIP JANČO, ZA DOBRÉ SLOVO, PRO DOBROU VĚC. DĚKUJEME!

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io