Návrat do oblíbené Francie

Na skvělé výsledky při svých jediných dvou startech v letošní sezoně Ladies European Tour chce navázat Klára Spilková, kterou čeká od 15. do 17. září Lacoste Ladies Open de France.

Po druhém místě při červnovém Tipsport Czech Ladies Open v Berouně a desátém na následujícím Amundi German Masters je tu její další oblíbený turnaj.

Ve Francii skončila dvakrát v Top 10 a vrací se sem poprvé od roku 2018, jelikož následující tři sezony hrála téměř výhradně LPGA.

„Letos se hraje v Normandii, kde jsem poprvé, konkrétně v krásném přímořském letovisku Douvillle,“ sdělila Klára z dějiště, kterým je Golf Barriére, hřiště s parem 71 a délkou 5648 metrů.

„Hřiště bohužel není v nejlepším stavu. V létě tu neměli dostatek vody a kvůli tomu nemohli dlouho vůbec zavlažovat fairwaye i roughy. Greeny jsou ale v dobré kondici. Hřiště je spíše parkového typy a má jen mírné převýšení,“ dodala profesionálka před startem turnaje s prize money 325 000 eur.

V pořadí celoročního žebříčku Race to Costa del Sol je Klára Spilková po pouhých dvou turnajích na 65. místě. V prvních dvou kolech ve Francii jsou jejími spoluhráčkami Argentinka Magdalena Simmermacher a Němka Leonie Harm, celkově pátá, resp. třináctá hráčka evropského žebříčku.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io