Nahoru dolů, které bych za nic neměnila

KONEC LOŇSKÉHO ROKU byl hektický a vybral si svou daň, kterou byla kvalifikační škola Ladies European Tour. Nakonec jsem na ni nejela. Vlastně hned po kvalifikaci LPGA Tour jsem věděla, že to nejde fyzicky ani časově zvládnout, a k rozhodnutí zůstat ve Spojených státech přispěla i spousta jiných faktorů. Mám zde vybudované zázemí a vím, že vrátit se by mohlo být velmi těžké. Jsem tu už čtvrtým rokem a hodně jsem si zvykla na zdejší životní styl. Chvilku to trvalo a šlo to poměrně pomalu, ale dnes se zde cítím velmi dobře. Jsem ráda, že jsem se takhle rozhodla a můžu se pokusit do nejvyšší dámské ligy rychle vrátit.

            Nemyslete si, Epson Tour (bývalá Symetra) je pěkně našlápnutá liga a uspět na ní není nic jednoduchého. Ve startovním poli je obvykle spousta skvělých hráček a konkurence je veliká. Naštěstí hřiště, kde se hrají první turnaje, dobře znám z turnajů bývalé Symetry, a ta ostatní budou podobná. Dalo by se říct, že jsou si hřiště na obou túrách hodně podobná, určitě teď nejsou lehčí, než na jakých jsem hrála poslední tři roky. Vždy je fajn, když trochu víte, do čeho jdete, ale poznávat něco nového je výzva.

            Turnajů na Epson Tour je přes dvacet a sezona končí začátkem října. Na rozdíl od LPGA Tour, která končí v prosinci, není tak dlouhá. Turnaje jdou rychle po sobě a nejvíc jich je přes léto. Uvidíme, jak se mi vše podaří poskládat, ale chtěla bych jich odehrát většinu. Nebojte, chystám se i do Prahy, už kvůli partnerům a několika charitativním turnajům, které mám nejradši a částečně je pořádám. Teď je v plánu cesta domů koncem dubna, abych pak stihla nejnáročnější letní část tour.

            Jsem v kontaktu i s Lubošem Koželuhem a mým přáním je si na turnaji Ladies European Tour v Berouně zahrát, už kvůli fanouškům, ale stoprocentní to ještě není. Uvidíme, jak se mi bude v Americe dařit a jestli budu moci některé turnaje vynechat.

            Evropa už tolik za americkým kalendářem nezaostává. Viděla jsem rozvrh turnajů a je jich zase opravdu hodně. Dost jich přibylo a jsou zajímavé. Já se ale rozhodla zůstat na Floridě. Je to samozřejmě dražší, ale mám zde skvělé podmínky a možnost trénovat po celý rok. Sarasota ještě na rozdíl od Kalifornie finančně jde zvládnout. Na západním pobřeží to je úplně jiný level.

            Spousta lidí se mě teď ptá na Sáru Kouskovou. Sama mám z jejího úspěchu obrovskou radost a to, že se dostala mezi třicet nejlepších amatérek do Augusty, pro náš golf hodně znamená. Vždyť už jen to, zahrát si na hřišti, kde se hraje Masters, je snem každého golfisty. 😊

            Už jsem jí psala loni po úspěchu na Konopišti a v Berouně, že kdyby chtěla s čímkoli poradit, nemusí se bát zeptat. Dobře si pamatuji, jak mi před dvanácti lety pomohly rady a zkušenosti Zuzky Kamasové. Stejně tak bych tady chtěla být pro Sáru a další české a slovenské hráčky, které budou do Ameriky přicházet.

            Také dostávám dotazy na nový seriál Netflixu. Asi bude spousta diváků překvapená, že to není žádná procházka zahradou růžových azalek. Lidé si stále myslí, že bydlíme jen v luxusních hotelích a živíme se procházkami parkem. Trochu přeháním, 😊 ale všichni mají úplně jinou představu o tom, jak život na tour opravdu vypadá. Je to kočovný život se spoustou proměnných. Jsme někde týden, balíme a jedeme dál. Sezona je kolikrát hodně dlouhá a často vám dojdou síly, takže ve všem musíte hledat správný balanc. Jiné to je, když jste nováček, nebo jste na tour tři či deset let. Vidím to sama na sobě. Není moc času na odpočinek nebo zábavu, ale já bych to za nic neměnila. A kdyby mi šel někdo v patách, myslím filmový štáb, asi by mi to nevadilo.

            Golf by se měl obecně víc otevřít lidem. Většina z nás jsou úplně obyčejní lidé, kteří jen dělají to, co je baví, a jdou si postupně za svým snem. Finanční odměny jsou fajn, ale za těch dvanáct let v golfu už vím, že to je víc nahoru dolů. Jsou lepší, a pak také horší roky. Tak jsem za těch pár dobrých vděčná… Za ty horší samozřejmě také, ale ty jsou podstatně těžší.

            Tak to je vše, z Floridy zdraví Klára a třeba zase za měsíc nebo na některém turnaji v Česku. – S MONIKOU TAUCHEN

ČLÁNEK vyšel v magazínu GOLF DIGEST C&S ve čtvrtek 24. BŘEZNA 2022

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io