Na poslední chvíli, na skok na LPGA

SAMA NEVÍM, kde se ta informace vzala, ale o kartu na LPGA jsem pro tento rok zcela nepřišla. Zhoršila se mi kategorie, a je tak daleko obtížnější se do startovního pole dostat. Stejné to bylo s turnajem ShopRite LPGA Classic v Galloway v New Jersey. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli se tam dostanu, ale když jsem to pár dní před turnajem přes přihlašovací portál zkusila, byla jsem na startovce hned.

 

Žádná pozvánka to nebyla. 😊 Do konce sezony mám velkou šanci si zahrát ještě v druhé polovině roku, ale jak to bude? Zatím nevím. Uvidíme, jak se vše vyvine. Není to ještě na sto procent. Každopádně jsem byla zase na chvíli zpět, a bylo to skvělé. Velká motivace vrátit se na LPGA Tour natrvalo.

Vlastně jsem se v Galloway cítila hodně dobře. Určitě to na mně bylo znát – byl to pro mě první letošní turnaj první ligy –, protože jsem byla hodně nervózní po celý týden, ale to k tomu prostě patří, jak ke mně, tak k mojí hře. Takže jsem se s tím snažila celý týden nějak poprat už v přípravě a poté i na hřišti. Myslím si, že jsem všechno nakonec udržela hezky pod kontrolou a hrála docela fajn. Bag mi tentokrát dokonce nosil přítel Sean, 😊 což bylo příjemné.

Zkrátka jsem měla pocit, že tam patřím. Navíc je to vlastně poprvé, co jsem na tomto hřišti – hrála jsem tu už počtvrté – dala cut. Tahle letitá osmnáctka totiž není vůbec jednoduchá. Jamky jsou dost úzké, rough šťavnatý a vysoký, greeny malé a hodně boulovaté, a navíc od vody stále fouká silný vítr. Hřiště má krásné jméno, Seeview, ale určitě patří mezi ty náročnější, prostě klasické hřiště, na jakých se LPGA Tour hraje.

Dostávám i dotazy na kola zrušená nebo časově posunutá kvůli bouřkám. Jak to nabourá celý program nebo co to udělá s psychikou hráčky. Popravdě, plány to změní docela dost, protože se pak většinou nestihne kolo ve stejném dnu ani dohrát. Čeká nás dlouhý další den, kdy dohráváme první kolo a za pár hodin startujeme další. Kolikrát pak musíme vstávat třeba i ve čtyři ráno a je to fyzicky i psychicky náročnější. I spánkový deficit se do soutěžního kola promítne.

Co mě teď čeká? Beroun! Hned po turnaji ShopRite, ještě v noci z neděle na pondělí, jsem se přesouvala na turnaj EPSON Tour v Ann Arbor v Michiganu. Dala jsem si dvě cvičná kola a od čtvrtka do soboty turnaj. A aby to nebylo tak jednoduché, tak hned poté jsem skočila na letadlo a vrátila se nikoli na Floridu, ale do Prahy, co nejdříve to šlo. Protože se v Česku hraje Ladies European Tour.

Do Berouna se těším opravdu moc. Turnaje u nás doma jsou pro mě prostě speciální a já mám velkou radost, že promotér Luboš Koželuh dělá vše pro to, aby se u nás konaly. Je to skvělé jak pro český golf, tak pro domácí hráčky. A fanouškům bych moc ráda vzkázala, ať se na nás přijdou podívat a podpořit nás a ať si s námi turnaj užijí.

Kdybych měla poradit, na kterou jamku se přijít podívat, tak za mě to je vždycky osmnáctka – je u klubovny a vždy se na ní děje něco zajímavého. A pak bych doporučila tříparovou šestku nebo hned tu následující pětiparovou sedmičku, a devítku; všechny tři ani nejsou daleko. Takže pokud si diváci nevyberou jednu hráčku, kterou chtějí doprovázet, doporučila bych tyto jamky kolem klubovny, kde mohou sledovat hru všech. Ale víte co, ony jsou vlastně všechny jamky na berounské osmnáctce zajímavé, i když drama se obvykle odehrává až na té druhé devítce.

Pokud si najdete čas, přijďte se na nás podívat a vemte s sebou i ty, kteří golf ještě nehrají. Můžete se hodně přiučit a ti, kdo nehrají, ho pochopit. Většinou hrajeme rovně, a pro diváky je ženský golf přece jen uchopitelnější. Neposíláme míčky tak daleko, tudíž je to i trošku jiný golf, ale kvalita dlouhých ran i krátké hry je stejně dobrá. Spoustu věcí z naší hry si tak můžete přenést i do té své. Třeba pomalejší, ale o to efektivnější švih. 😊

Můj osobní tip pro případ, že byste si jeli do Berouna zahrát? Zůstat na fairwayi. Dobře si pamatuji, že tam je vždy poměrně vysoký a hutný rough, který vám v ranách do greenu moc nepomůže. A právě krátkou hru budete potřebovat nejvíc. Každý chip a putt navíc je zde náročný a přidává rány do karty.

Ještě z letadla na cestě do Michiganu Klára.

  • S MONIKOU TAUCHEN

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io