Klara_srdicko

Klára Spilková se chystá na Havaj

Prvního startu v hlavní soutěži na LPGA 2021 se Klára SPILKOVÁ dočká na Havaji. Od 14. do 17. dubna čeká 26letou profesionálku turnaj Lotte Championship v Kapolei Golf Clubu na Oahu. Předloni tam obsadila dělené 32. místo s celkovým výsledkem 3 pod par, loni byl turnaj kvůli pandemii zrušen.

S aktuálním statusem se Klára nemohla do předchozích soutěží dostat. Na LPGA se vrátily už všechny dosud absentující hráčky a turnaje jsou maximálně obsazeny. „Po delší době nemám před sebou nalajnovanou sezonu, což jsem sice mívala ráda, ale o to víc se cítím svobodná v rozhodování a motivovaná,“ řekla česká hráčka z Floridy, kde se dlouhodobě připravuje.

 

O dva turnaje LPGA právě na Floridě bojovala v pondělních kvalifikacích, ale přes solidní golf byla pouhá dvě postupová místa pokaždé vysoko.

 

 „Musíte mít super den, je to hra buď – anebo, a chce to přistupovat s nadhledem,“ popsala hru na 18 jamek. Plány na třetí kvalifikaci, před KIA Classic v Kalifornii, zhatil pozdě dodaný výsledek PCR testu. „Všechny hráčky ho dostaly už večer, jenom já ne, tak jsem od čtyř ráno zkoušela, co se dalo. Jenže výsledek přišel teprve dvacet minut poté, kdy jsem měla tee time, bohužel brzký,“ vysvětluje Klára.

 

Mezitím hrála na Floridě dvě minitour a také nastoupila do dvou turnajů Symetra Tour. „V prvním případě mi to v Arizoně nevyšlo, ale druhý turnaj v Kalifornii už byl lepší, prošla jsem cutem,“ komentuje Klára konečné 52. místo a další novou zkušenost. „Zažila jsem už čtvrtou světovou tour po LET, LETAS a LPGA. Startovní pole i na Symetra Tour jsou velmi kvalitní a stejně tak hřiště.“

 

Po Havaji se Klára Spilková vrátí koncem dubna do Česka, kde ji čekají mj. sponzorské povinnosti, než opět odletí do USA na LPGA Pure Silk Championship do Virginie (od 20. května). „To je zatím vše, co vím ohledně svého dalšího programu,“ říká Klára. „Beru situaci, jaká je, a jsem vděčná, že někde mohu hrát, ať už na LPGA, nebo v novém prostředí na Symetra Tour.“

 

Před sezonou změnila typ želez, má také nový driver a zkouší nová dřeva. Hodně jí pomohl a uchvátil fitting v Titleist Performance Center v Carlsbadu v Kalifornii. V únoru za ní na Floridu přiletěl trenér Greg Lavoie. Nyní na Havaji ji bude, stejně jako při druhém startu sezony na Symetra Tour, doprovázet caddie Michael Mikolajczak, mající rovněž zkušenosti z LPGA.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io