Klára Davidson Spilková: V golfu to tak někdy bývá, ale mé plány to nemění

Je to více než rok, co česká profesionálka Klára Davidson Spilková nedokázala, s jedinou výjimkou na vložené minisérii Aramco Team Series, na Ladies European Tour projít až do finálových kol. Její série, během níž vynechala jen jediný turnajový den, započala v červnu loňského roku na domácím turnaji Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. Od té doby se jí podařilo nejen projít na všech turnajích cutem, ale také jednou zvítězit a připsat si i řadu dalších umístění mezi nejlepšími pěti. Tato ojedinělá série teď bohužel skončila ve Francii, kde se s turnajem The Amundi Evian Championship rozloučila již po druhém kole.

„Netuším, co se stalo. Zda to byla nedoléčená viróza ještě z Prahy, nebo něco jiného, co mi nedovolilo podat optimální výkon. Pravdou je, že jsem se v turnajových kolech necítila nejlépe. Nejsem ale zklamaná – v golfu to tak bývá a vše je potřeba brát, tak jak to přijde,“ sdělila ještě z Francie hráčka.

„Na mých plánech se nic nemění, jen si teď přes víkend odpočinu a udělám vše pro to, abych už ve čtvrtek byla co nejlépe připravená na turnaj ve Skotsku. Neplánuji ani zastávku v Praze. Z Francie poletíme rovnou do Glasgow a pak pojedeme nejkratší cestou na Dundonald Links. O to víc se teď budu na další podnik LET těšit. To nejdůležitější, a věřím, že i to nejlepší, máme stále před sebou,“ zůstává optimistická profesionálka.

Davidson Spilkovou teď čekají minimálně tři turnaje na britských ostrovech. Vedle nadcházejícího Freed Group Women’s Scottish Open to bude jen o týden později další turnaj kategorie major AIG Women’s Open a na závěr ještě dámské KPMG Irish Open, kde bude obhajovat loňské vítězství. Tímto turnajem by také měla uzavřít třetí čtvrtinu letošní úspěšné sezony.

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

3.–6. 8. 2023              Women’s Scottish Open, Troon, Skotsko

10.–13. 8. 2023          AIG Women’s Open, Surrey, Anglie

8.–3. 9. 2023 KPMG Women’s Irish Open, Newmarket-on-Fergus, Irsko

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io