Klára Davidson Spilková si ze Singapuru veze umístění mezi nejlepší pětkou

Klára Davidson Spilková zakončila jarní sérii turnajů dalším úspěchem. Potřetí v řadě se umístila mezi nejlepšími hráčkami Ladies European Tour poté, co na turnaji Aramco Team Series presented by PIF v Singapuru nestačila jen na tři hráčky světové stovky.

Lepšími na hřišti Laguna National byly jen vítězka Francouzka Pauline Roussin, světová čtrnáctka Američanka Danielle Kang, která skončila druhá, a nejlepší žena žebříčku Rolex Rankings, Novozélanďanka Lydia Ko, která obsadila bronzovou příčku. Davidson Spilková si s výsledkem −7 (68-72-69) zajistila dělenou čtvrtou pozici, tedy podruhé umístění v top 5 a potřetí v top 10.

Na čtyřech dosavadních turnajích tak potvrdila i pozici nejlepší české profesionálky. Na účet si celkem připsala odměny ve výši 67 709 eur a 436,16 bodu, což pro ni znamená 11. místo v žebříčku LET Race to Costa del Sol. V příštím týdnu může očekávat i posun ve světovém dámském žebříčku Rolex Rankings, kde před turnajem držela 126. pozici. Bude tak opět o něco blíže vysněné nejlepší světové stovce a účasti na svých třetích olympijských hrách, v Paříži v roce 2024.

„Jsem se svou konzistentní hrou velice spokojená. Ať už to bylo v Johannesburgu, nebo teď v Singapuru, kde jsem byla velice blízko celkovému vítězství. Jsem za to vděčná. Být co nejčastěji v pozicích, kdy můžu bojovat o nejvyšší příčky, bylo už před sezonou mým cílem,“ vzkázala ze Singapuru Davidson Spilková.

V posledním kole se také na první odpaliště postavila po boku světové jedničky Lydie Ko a další skvělé hráčky Nicole Broch Estrup z Dánska. „Lydia je skvělá hráčka, a navíc jí tam dneska spadl snad každý putt. Díky ní s námi šlo i hodně diváků, což mám ráda. Navíc si každým podobným kolem pomalu zvykám a jsem o něco blíže metě, kde jednou chci být,“ komentovala závěrečné kolo hráčka.

Davidson Spilková má za sebou v pěti týdnech čtyři turnaje a několik náročných přeletů přes mnoho časových pásem. „Poslední turnaj byl z hlediska cestování náročný. Měli jsme za sebou rychlý přelet z Jihoafrické republiky a jiného časového pásma, ale myslím si, že jsme to s manželem Seanem zvládli dobře. Dokonce jsme v posledních dnech měli na spánek přes sedm hodin, což je vždy fajn. Teď si ale dám týden volna a odpočinku. Až poté se vracíme do České republiky,“ popsala svůj program profesionálka.

Dalším turnajem v kalendáři LET je až květnový Jabra Ladies Open v jižní Francii, který zároveň slouží jako kvalifikace na jeden z majorů sezony The Amundi Evian Championship – ten je na programu na konci července. „Po návratu domů se budu připravovat na svém domovském hřišti PGA National. Na stejném hřišti mě koncem dubna čeká i charitativní turnaj ALSA a spousta sponzorských povinností. Ráda bych si také ještě před Jabrou zahrála nějaký menší turnaj, ale o následném programu se teprve budeme rozhodovat,“ uvedla k nejbližším týdnům Davidson Spilková.

Turnaj v Singapuru byl pro český golf úspěšný. Do finálového kola prošly tři ze čtyř českých hráček. Vedle čtvrté Davidson Spilkové se na 23. příčce umístila Sára Kousková a 55. byla Tereza Melecká. Dalším turnajem, kde by se nejlepší české hráčky měly v rámci evropské série objevit, bude od 11. do 13. května na hřišti golfového klubu Evian podnik Jabra Ladies Open.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io