Klára Davidson Spilková se v těžké konkurenci ve Švédsku neztratila

Patrně doposud nejtěžší zkoušku letošního roku má za sebou česká golfistka Klára Davidson Spilková, která na turnaji Volvo Car Scandinavian Mixed, jenž se hraje společně s muži z DP World Tour a hráčkami světové LPGA Tour, dokázala projít až do finálových kol. Na hřišti golfového klubu Ullna nedaleko Stockholmu nakonec v těžké konkurenci vybojovala dělené 63. místo a upevnila si tak pozici čtvrté nejlepší hráčky v žebříčku Ladies European Tour.

„Solidní výsledek, alespoň z mého pohledu. Zvláště poté, co jsem po dlouhé době hrála čtyřkolový turnaj, v jiné dynamice ve skupině a na opravdu těžkém hřišti připraveném spíše pro muže,“ zhodnotila svůj výkon hráčka.

Davidson Spilková zahrála v prvních dvou kolech – ve skupině s Němcem Maximilianem Kiefferem a Švédem Marcusem Kinhultem – v součtu tři rány pod par a pohybovala se v první třicítce pořadí. Ve třetím a čtvrtém kole, kdy šla ve dvojici se Švédkou Madelene Sagström, resp. Angličanem Richardem Mansellem, se jí už nedařilo tolik skórovat a přišlo i pár chyb. Výsledkem byly čtyři rány nad par a konečné skóre +1 (71-70-75-73).

„V sobotu a v neděli se vítr utišil a byl prostor více skórovat. O to víc si teď vážím výsledku, který jsem zahrála v prvních dvou kolech. Od třetího kola jsme hráli jen ve dvou a tím se úplně změnilo tempo hry. Bylo také poznat, že greeny, jejich okolí, a hlavně navrtání bylo spíše podle standardů DP World Tour a pro nás ženy tak velice těžké. Něco podobného si pro čistě ženský turnaj nedovedu vůbec představit,“ popsala průběh turnaje Davidson Spilková.

Z titulu se nakonec radoval Angličan Dale Whitnell, který na hřišti Ullna dokázal zahrát 21 ran pod par. Mezi ženami byla nejlepší, a dělená třetí celkově, Nizozemka Anne Van Dam, když za vítězem zaostala o šest ran.

„Bylo to něco úplně jiného, než známe, a skvělá zkušenost a průprava na turnaje major, které mě doufám čekají. Navíc jsem měla obrovské štěstí na spoluhráče a moc jsem si celý turnaj užila. Jen jsem o víkendu věřila v lepší výsledek, ale zklamaná ze své hry nejsem. Byl to se vším všudy úplně jiný týden, než jaký zažíváme běžně,“ sdělila ještě ze Švédska profesionálka.

Kláru Davidson Spilkovou teď čeká přejezd autem do Berlína, kde od pátku do neděle odehraje další podnik LET, a sice Amundi German Masters. Svůj jarní program a první polovinu sezony zakončí před domácími fanoušky na podniku Tipsport Czech Ladies Open v Berouně.

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

15.–18. 6. 2023          Amundi German Masters, Berlín, Německo

23.–25. 6. 2023          Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česká republika

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io