Klára Davidson Spilková: Je to vždy stejné – musíte se přizpůsobit podmínkám

Pro Kláru Davidson Spilkovou je cesta do Skotska malým návratem na místo činu. Před osmi lety na hřišti Dundonald Links poblíž městečka Troon vybojovala čtvrté místo, které dělila s pozdější světovou jedničkou z Nového Zélandu Lydií Ko. S tou se sice na letošním FREED GROUP Women´s Scottish Open presented by Trust Golf nepotká, ale ve startovním poli nebude jako zástupkyně českého golfu sama. Na zdejší vyhlášenou osmnáctku se vrací i další Češka Jana Melichová, která si zde také zahrála už minulý rok.

„Skotsko nás sice po pondělním příletu přivítalo krásným počasím, ale dnes už prší, fouká a je patnáct stupňů, takže typická místní Vysočina. Prý je tady takhle už měsíc. Je to svým způsobem dobře, protože hřiště je díky tomu nádherně zelené a měkké,“ vzkázala po prvním odehraném cvičném kole Davidson Spilková.

V roce 2015 byla Davidson Spilková jednou z pouhých pěti hráček, které dokázaly své skóre stlačit pod normu hřiště. I to svědčí o jeho náročnosti.

„Na svůj první turnaj na Dundonald Links si dobře pamatuji a koukám, že je tu spousta změn, třeba nová přístavba klubovny s ubytováním. Hřiště ale naštěstí zůstalo stejné a bude patrně i stejně těžké. Ono je to ale vždy podobné – musíte se co nejlépe přizpůsobit daným podmínkám. Skotsko dobře znám, hodně jsem tu hrála, a tak si myslím, že by to mohlo být fajn,“ je přesvědčena profesionálka.

Davidson Spilkovou teď čeká několik turnajů na britských ostrovech a v Irsku, povětšinou právě na linksových hřištích, která jsou svým pobřežním charakterem, dunami a vřesem specifická a vyžadují lehkou úpravu strategie hry.

„Hrajeme na linksech a musíme kvůli tomu poupravit každý aspekt hry. Mám za sebou čerstvě fitting holí a testování nových wedgí. Míčky mi teď létají o něco níž, což se bude na zdejších hřištích a do větru hodit. Věřím, že před sebou máme super týden, a budu se opakovat: Přejme si, aby nám vyšlo počasí, tolik nefoukalo a nepršelo, ale ve Skotsku nikdy nevíte, tak uvidíme,“ zůstává optimistická hráčka.

Davidson Spilková zahájí turnaj ve čtvrtek v 7.43 místního času z první jamky. Los jí do skupiny přidělil třetí Češku ve startovním poli Kristýnu Napoleaovou, která si Dundonald Links zahraje poprvé, a Švédku Danielu Holmqvist. V pátek se trojice na hřiště vydá z jamky č. 10 ve 12.53.

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

3.–6. 8. 2023              Women’s Scottish Open, Troon, Skotsko

10.–13. 8. 2023          AIG Women’s Open, Surrey, Anglie

  1. 8.–3. 9. 2023 KPMG Women’s Irish Open, Newmarket-on-Fergus, Irsko

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io