Klára Davidson Spilková: Hra je solidní, ale mám teď takový pocit déjà vu

První z vrcholů letošní sezony má před sebou česká profesionálka Klára Davidson Spilková. Od čtvrtka do neděle ji jako jedinou českou hráčku čeká turnaj kategorie major ve francouzském Évian-les-Bains, jeden z pěti nejvýznamnějších podniků, které jsou i štědře dotovány. Letošní finanční prémie činí 6,5 milionu amerických dolarů, z nichž si rovný milion odkrojí jeho vítězka.

Turnaji The Amundi Evian Championship předcházel turnaj Ladies European Tour La Sella Open ve španělském Alicante, kde se Davidson Spilková umístila na dělené 35. příčce, když odehrála všechna tři kola solidně, bez větších chyb, ale s průměrným výsledkem, kdy ani v jediném kole nedokázala prolomit normu hřiště.

„Další šílené počasí, dvojnásobné přerušení kvůli bouřce a pocit déjà vu. Moje hra je solidní, nedělám chyby, hraju konzistentně, ale nepadají mi tam žádné delší putty. Kvůli čtvrtečním bleskům byl i celý turnaj La Sella zkrácen jen na tři kola. Podařilo se mi tak aspoň ušetřit síly. To bylo fajn, protože v Alicante bylo nejen velké horko, ale i téměř 90% vlhkost a pocitová teplota se zdála ještě o pár stupňů vyšší. Teď už jsme ale v Évianu a mám za sebou první cvičné kolo. Je poznat, že je to major – obejít osmnáct jamek nám trvalo mnohem déle než obvykle. Každá hráčka se totiž snaží hřiště co nejlépe poznat a zkouší si na jamkách i několik typů ran nebo puttů, a tak se hodně čeká,“ vzkázala z Francie hráčka.

Podle slov Davidson Spilkové patří Evian Championship k jejím nejoblíbenějším turnajům. Právě zde poprvé viděla světový golf, když ji sem vzali rodiče na výlet, a byl to také první turnaj kategorie major, kterého se v roce 2015 po úspěšné kvalifikaci zúčastnila.

„Na Evian se vždy hodně těším. Nejen já, ale každá z nás. Panuje tu vždy úžasná atmosféra a je vidět, že turnajem žije celé město. Na každém rohu najdete vlaječku s logem, vše je laděno do růžové a na první pohled poznáte, jaká je to pro zdejší obyvatele událost. Byl to vlastně i první velký golf, který jsem na vlastní oči viděla. Ještě jako malou golfistku mě právě sem vzali rodiče na výlet. Navíc není jednoduché se sem kvalifikovat. Přímo z LET postupuje jen 14 hráček, takže je to pro mě nejen pocta, ale i taková odměna za uhrané výsledky a třešnička na dortu. Věřím, že to bude moc fajn týden, a na turnaj se cítím dobře připravená,“ řekla o svém vztahu k turnaji profesionálka.

Evian ale nakonec nebude jediný major, který si Davidson Spilková letos zahraje. Na základě postavení v celoročním žebříčku Ladies European Tour se dokázala kvalifikovat i na druhý evropský turnaj světové pětky AIG Women’s Open, který se uskuteční od 10. srpna v anglickém Surrey.

„British Open byl můj cíl. Vlastně oba majory byly mým tajným snem po celý rok a beru je jako velkou příležitost prosadit se mezi těmi nejlepšími. Navíc se na další major dostala díky výhře v Berlíně i Kristýna [Napoleaová] a nepoletím do Surrey sama. Je to teď takové divoké, každé hřiště je jiné, každá země je jiná, mění se i počasí… Je to taková všehochuť a nejzajímavější je vždy snažit se podmínkám přizpůsobit. Podobné to bude, až se zase budeme vracet přes Skotsko do Anglie, kde do poslední chvíle nevíme, co nás tam čeká. Teď mám ale před sebou Evian, tak to beru tak, jak to přijde. Krok po kroku. Předpověď vypadá vcelku dobře a počasí se snad umoudří. Nebudeme už doufejme hrát v dešti či přeháňkách nebo čekat kvůli bouřce. Držme si palce,“ napsala z Évian-les-Bains k účasti na majorech Davidson Spilková.

Ani přes další umístění ve čtvrté desítce si Davidson Spilková v žebříčku Ladies European Tour Race to Costa del Sol nepohoršila a stále si drží 3. pozici, stejně jako místo v první stovce světového žebříčku Rolex Rankings, kde je na 99. místě.

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

27.–30. 7. 2023          The Amundi Evian Championship, Évian-les-Bains, Francie

3.–6. 8. 2023              Women’s Scottish Open, Troon, Skotsko

10.–13. 8. 2023          AIG Women’s Open, Surrey, Anglie

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io