JAK SI BALÍ NA CESTY PROFÍK?

Jednou z věcí, které vám nikdo dopředu neřekne, je, že se jako profesionál budete muset stát i mistrem v balení na cesty. Někdy nás čeká výlet, který se může protáhnout na dva týdny nebo taky dva měsíce. Balení zkrátka patří k naší profesi stejně jako technika hry nebo výběr hole. A není to jen zabalení golfových věciček, ale všeho, co budeme po celou dobu potřebovat. Takže i tohle „umění“ musíme dovést až k naprosté dokonalosti. Jenže to není typické cestovní zavazadlo jako na dovolenou, a už vůbec to není žádná příruční kabelka: Tenhle kufírek veze to nám nejdražší – naše hole. Hlavně to vše ochránit a poskládat, aby hole byly v bezpečí a vešlo se nám tam ještě něco navíc. Jo, a umění je taky udržet sebe na uzdě a věci ve váhovém limitu. 😊

Pojďme se podívat, jak to dělám já. Hole do cestovního bagu balím tak, že shafty a hlavy vycpu ručníky. Chráním tím hlavně driver, který je obvykle tou nejdelší – a kolikrát i nejcennější a nejkrehčí – holí v bagu. Asi to poslední, co bychom totiž chtěli po příletu řešit, je reklamovat na letišti zlomený shaft nebo poškozenou hlavu. Některé hráčky třeba sundají hlavu ze shaftu, tu pak zabalí do ručníku a dají do kufru s oblečením, ale to já nedělám.

            U travel bagu jsem se časem naučila balit vše naležato, je to pro mě pohodlnější. Takže ho položím na zem, dám do něj bag s holemi a pak vyplním všechny mezery botami, cvičebními pomůckami a dalším vybavením. Obvykle postupuji zespoda nahoru a pokaždé zip o trochu víc zatáhnu.

            Vždy se snažím naplnit obě zavazadla až do váhového limitu. Je totiž lepší vrátit se domů s pár nepoužitými rukavicemi nebo míčky než jich mít málo. Udělejte to stejně, a přesto vám vždy zbude místo i na pár suvenýrů, které si možná na novém hřišti koupíte. 😊

            Co se týče balení kufru, po těch letech už přesně vím, jak si zabalit rychle a efektivně. Je potřeba na to mít svůj systém a udržovat v něm pořádek. Měnit se totiž může i počasí, takže oblečení by mělo být univerzální. Měli bychom si zabalit několik variant, vrstev i barev, které pak můžeme kombinovat. Jsou to obvykle vrstvy proti slunci, dešti, větru, zimě, klidně i svetr, kulich a rukavice, pokud očekáváme ranní teploty okolo nuly a počítáme s tím, že v něčem takovém půjdeme na hřiště v ranních skupinách.

            Na turnajích se často stává, že máme předem na jedno kolo určenou barvu oblečení. Většinou to odkazuje na nějaký svátek, třeba na den sv. Patrika. A kolikrát si musíme i vyprat. Já chodím do LaundryMat, a to asi znáte z amerických filmů.

            Ať už ale cestuji kamkoli, snažím se mít příruční zavazadlo na palubu co nejlehčí. Mít v něm jen pár nejdůležitějších věcí tak, abych se s tím nemusela po letištích zbytečně vláčet. Ne, to je vtip – už kvůli váhovému limitu v batohu vláčím mobily, knížky, Mac, nabíječky, zápisníček, lahev na vodu (dá se kdekoli na letištích v USA doplnit.)

            Asi to znáte také, my nejsme jiné. 😊

  • S MONIKOU TAUCHEN

 

 

KLÁŘIN BALICÍ LIST NA DVOUTÝDENNÍ VÝLET

2 páry golfových bot
1 pár bot na cvičení
2 bundy proti větru/dešti
4 mikiny
2 sukně
2 šortky
10 triček
2 termo trička
2 kalhoty
12 párů ponožek
1 pásek
4 čepice
1 kulich
4 trička na normální nošení
2 džíny a pohodlné kalhoty do letadla
2 oblečení na cvičení
14 holí Titleist, někdy i 16 – záleží, kolik si s sebou beru wedgí nebo hybridů
24 míčků Titleist Pro V1
1 deštník
2 sluneční brýle
6 rukavic
1 pár rukavic do deště
1 obal na skórkartu
4 krabičky oblíbených sušenek
1 opalovací krém
2 oblečení na pro-am, golfové a společenské
Ÿ nespočet markovátek
1 vypichovátko
1 pytlík týček
1 příbor a brčko, protože v USA vám sice dají hodně jídla s sebou, ale málokdy jíte normálním příborem. Nejen kvůli tomu si beru vlastní. Na naší úžasné planetě mi záleží, a každé, byť jen malé, omezení množství plastů od každého z nás může určitě pomoci

Ÿ pomůcky na trénování (terčíky, držák na video, tyčky na putting)

Ÿ pomůcky na cvičení (gumy, švihadlo, roller, triger point ball, podložka na cvičení)

Ÿ hygienické potřeby, prášek na praní

Ÿ léky, lékárnička, masážní emulze, doplňky stravy, vitaminy

Ÿ talismany – šamanské karty, olejíčky, svíčka, knížky, přírodní antibakteriální sprej

 

ČLÁNEK vyšel v magazínu GOLF DIGEST C&S ve čtvrtek 21. DUBNA 2022

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io