Idaho premiérou pro Kláru Spilkovou

Po týdenní přestávce od Epson Tour, kde naposledy v Indianě obsadila dělené 4. místo a vyrovnala tak svůj nejlepší výsledek sezony, se Klára Spilková vrací do série turnajem na západě USA v Idaho.

Circling Raven Championship se hraje od pátku 26. srpna do neděle 28. srpna na stejnojmenném hřišti ve Worley, kde se turnaj loni konal poprvé. Circling Raven, ležící v proslulém Coeur D´Alene Casino & Resort, bylo letos vyhlášeno magazínem Golfweek jako nejlepší v severním Idaho.

Circling Raven má par 72 a délku 6015 metrů z modrých odpališť. Loňský vítězný výsledek Peiyun Chien z Tchajwanu byl 16 pod par (66-67-67). Hřiště patří historickému kmenu původních obyvatel.

„V Idaho jsem nikdy nehrála a místo mě velmi překvapilo. Hřiště leží v krásné, úchvatné krajině. Jsme daleko od civilizace a tím intenzivnější je prožitek z nedotčené přírody,“ řekla Klára Spilková.

„Hřiště je ve skvělém stavu a má jedinečný design. Každá jamka je úplně jiná a něčím zvláštní a zajímavá. Obvykle tu prý víc fouká, ale zatím jsme měly krásné počasí,“ dodala profesionálka před startem ve čtvrtečním Pro-Am.

Do samotného turnaje Epson Tour, mezi 132 startujícími, nastupuje česká hráčka v pátek ve 12.44 místního času (v Idaho je o 9 hodin méně oproti SELČ) a v sobotu v 7.44. Celkové prize money jsou 200 000 dolarů s 30 000 pro vítězku.

Cut po druhém kole je pro Top 60. Konkurenci tvoří 7 hráček z Top 10 letošního žebříčku Epson Tour a osm z letošních třinácti turnajových vítězek.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io