Horké týdny: Epson Tour v Arizoně, o LPGA v Kalifornii

Druhý turnaj sezony Epson Tour 2022 čeká Kláru Spilkovou poté, kdy při úvodním startu na Floridě musela kvůli zdravotním obtížím v prvním kole vzdát. Od 17. do 20. března se hraje Carlisle Arizona Women´s Golf Classic.

Nejlepší česká profesionálka do něj nastoupí ve 12.02 místního času. Jejími spoluhráčkami pro úvodní dvě kola budou Kanaďanka Alena Sharp a Australanka Amelia Garvey.

 

„Hrála jsem tu už minulý rok, takže hřiště znám. Je technické a má tvrdé greeny, jelikož jako obvykle je tady sucho a horko. Přesto putty jezdí tak akorát… Už se těším. Do Arizony jsem přiletěla v pondělí. V úterý jsem absolvovala cvičné kolo, ve středu se hraje Pro-Am,“ popsala první dojmy Klára Spilková.

 

V Arizoně startují mj. dvě hráčky z Top 3 prvního turnaje Ladies European Tour 2022 v Keni, druhá Marta Sanz Bario (Španělsko) i třetí Linnea Ström (Švédsko).

 

Druhý turnaj Epson Tour 2022 také hrají např. Angličanka Meghan MacLaren (dvojnásobná vítězka turnajů LET), Američanka Lucy Li držící rekord nejmladší kvalifikantky na US Women´s Open (roku 2014 jako 11letá) a rovněž Gabriela Ruffels, která v roce 2019 jako první Australanka vyhrála US Women´s Amateur. 

 

Dějištěm turnaje je Longbow Golf Club v North Mesa, nedaleko letiště Phoenix Sky Harbor a centra města Scottsdale. Longbow GC byl zařazen mezi Top 100 resortních hřišť v USA podle magazínu Golfweek. Otevřel v roce 1997 a o šest let později prošel kompletním redesignem.

 

Z Arizony přeletí Klára Spilková hned do Kalifornie, kde se v pondělí 21. března koná kvalifikace na následující turnaj LPGA, JTBC Classic. V Aviara Golf Clubu se utká 48 hráček v jediném kole na 18 jamek o dvě postupová místa.

 

Mezi přihlášenými jsou mj. opět Linnea Ström a Meghan MacLaren, dále Španělka Luna Sobron Galmes a Nizozemka Annie Van Dam (obě přitom nyní startují na Ladies European Tour v Saúdské Arábii), další Španělka Nurria Iturrioz, další vítězka z LET, či Japonka Haru Nomura, majitelka tří titulů z LPGA.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io