Florida podruhé, ale přece jen jiná

Na nejlepší výsledek sezony, dělené 15. místo při IOA Golf Classic v minulém týdnu, chce navázat Klára Spilková při dalším floridském turnaji Epson Tour.

Americká série se přesunula z Longwoodu do Howey-In-The-Hills, kde se od 27. do 29. května hraje Inova Mission Inn Resort and Club Championship.

 

„Minulý turnaj na Floridě byl zvláštní v tom, že jsme poslední den dohrávaly víc než jedno kolo, jelikož to druhé jsme kvůli bouřce nestihly předtím dokončit. Bylo to dost náročné, ale jsem ráda, že se mi povedl závěr. Hrálo se mi dobře, zůstala jsem u pozitivních myšlenek a na druhé devítce mi tam spadla spousta birdie,“ komentovala Klára celkových 7 ran pod par (67-73-66).

 

Ve finálovém kole nasázela na paru 71 celkem sedm birdie, kterými přebila jedno double bogey.

 

Tentokrát čeká hráčky Epson Tour par 73 na hřišti El Campeon, měřícím 6 158 metrů. Leží v centrální části Floridy, 35 minut jízdy od Orlanda. Historické hřiště bylo postaveno v roce 1917, takže patří k nejstarším na Floridě, zatímco převýšení dosahující téměř 30 metrů z něj dělá pro tento stát netypické místo.

 

„Skutečně je tu pár kopců, což na Floridě znamená raritu. S takovým hřištěm jsem se tu zatím nesetkala. Z týčka je tradičně úzké a má tvarované greeny,“ poznamenala Klára k současnému dějišti Epson Tour.

 

Hřiště si prošla ve cvičném kole a den před startem ladila hru na tréninkových plochách. „Budeme se modlit, abychom dokončily všechna kola podle plánu. Na Floridě jsou už velká horka a s tím spojené časté odpolední bouřky, což se ostatně ukázalo už v minulém týdnu,“ dodala Klára Spilková.

 

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io