Epson Tour: Po Arizoně čeká Kalifornie

Po děleném 35. místě na Epson Tour v Arizoně čeká Kláru Spilkovou start na IAO Championship v Beaumontu v Kalifornii (25. – 27. března). Česká profesionálka se nyní vrací na místa, která zná. Právě zmíněné dva turnaje odehrála jako jediné v sérii, pojmenované ještě Symetra Tour, také loni.

Na Carlisle Arizona Women´s Classic si tentokrát polepšila, jelikož minule neprošla cutem. Nyní jde o návrat na hřiště Morongo Golf Club at Tukwet Canyon, kde se loni dělila o 52. místo.

V Kalifornii je Klára už od pondělí, kdy se pokusila o kvalifikaci na turnaj LPGA JTBC Classic v Carlsbadu. Pět hodin spánku po cestě z Arizony a nové hřiště si však vybraly svou daň a Klára po výsledku 77 (+5) nepostoupila z pole 48 hráček, usilujících o dvě kvalifikační místa.

„Hřiště Morongo jsem si už vyzkoušela ve cvičném kole a pak při Pro-Am. Není tak dlouhé (5968 metrů), zato hodně technické. Když začne foukat vítr, tak se greeny změní v kámen, přesně jako ve středu během odpoledního Pro-Am. Greeny jsou i hodně tvarované, z kopce to jede rychle. Ještě si den před startem zahraju cvičnou devítku a pak už jdu v pátek na to,“ řekla Klára Spilková.

Titul v Kalifornii obhajuje Němka Sophie Hausmann, která letos v únoru skončila čtvrtá na Ladies European Tour v Keni a minulou neděli byla pátá v Arizoně, kde v jednu chvíli dokonce vedla. Předloňskou vítězkou z Kalifornie je Španělka Fatima Fernandez Cano, která na svůj úspěch navázala nyní, když v neděli získala další titul právě v Arizoně.

Do IAO Championship vstupuje Klára Spilková v pátek 25. března ve 13.38 místního času z 1. jamky, druhé kolo začíná 26. března v 8.58 z desítky. Po dvou kolech následuje cut a finálové kolo v neděli 27. března.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io