Druhé Top 20 sezony

Velmi nadějně rozehraný turnaj Walmart NW Arkansas Championship, s umístěním v první desítce před finále, nezakončila Klára Spilková zcela podle představ, přesto si připsala letošní druhý výsledek v Top 20 na LPGA.

V Rogers se dělila o 19. místo, se skóre -9 (65-69-70). Na první devítce finále si zapsala jedno bogey, což výrazně vylepšila na devítce druhé, s třemi birdie na posledních pěti jamkách, včetně osmnáctky, oproti druhému bogey.

 

Výsledek v top 10, od kterého skončila o dvě rány, by profesionálce zajistil účast v následujícím turnaji v New Jersey, kde je zatím první náhradnicí.

 

„Nejlepší bylo první kolo, ve kterém mi padaly krásné putty a kdy jsem dala eagle na čtyřparu z devadesáti metrů. To bylo na jedničce, u mě na desáté jamce v pořadí,“ řekla Klára Spilková, která se na úvod dělila o 5. místo.

 

„Zbytek turnaje už byl poněkud nervóznější. Ve druhém kole jsem měla jedno double bogey, navíc zachráněné, ale zakončila jsem to opět eaglem. Ve finále bohužel putty padat přestaly, ale i tak jsem s výsledkem spokojená, protože jinak byla hra solidní,“ dodala Klára, které caddie dělala po čase Monika Dvořáková. „Bylo to příjemné, mít ji zase na bagu,“ pochvalovala si hráčka.

 

Turnaj vyhrála s 16 pod par a dvěma hole-in-one Japonka Nasa Hataoka.

 

Týden předtím se Klára vrátila na LPGA po více než dvouměsíční přestávce. V Portlandu na tamním Cambia Classic skončila na děleném 38. místě, se skóre +3 (75-74-70).

 

„Hřiště bylo náročné, kopcovité ve stylu nahoru – dolů. Třetí kolo nám kvůli počasí zrušili, a hrálo se pak rovnou finále, které mi vyšlo nejlíp,“ komentovala Klára Spilková klání ve West Linn v Oregonu, kde zvítězila světová dvojka Jing Young Ko o čtyři rány s minus 11.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io