Divočina v Utahu: Poušť, vítr a boulovaté greeny

Hurricane, 20. dubna 2022 – Pátý turnaj americké Epson Tour 2022 odehraje Klára Spilková v Utahu. Copper Rock Championship presented by Kslsports.com se koná od 21. do 23. dubna na Copper Rock Golf Course ve městě s příznačným jménem Hurricane.

Golfistky čeká krásné, ale náročné prostředí v poušti, kde silný vítr s sebou žene hodně písku. Hurricane City leží ve výšce 990 metrů nad mořem.

„Je to trochu divočina,“ říká Klára Spilková. „Hřiště je nové (otevřeno 2019)
a velmi kvalitní, s hezkým designem. Jen má někde trochu překombinované greeny se vším možným, čeho se lze dočkat. Greeny jsou malé i velké, mají boule, někdy jsou sklopené, jinde zase úzké.“
 

Copper Rock GC s parem 72 měří 5 991 metrů, což znamená zhruba o 275 metrů víc než u Bonville Golf Resort, na němž ve stejný den začíná Australian Women´s Classic v rámci Ladies European Tour. Hřiště bylo loni vyhlášeno jako nejlepší ve státě Utah. Loňské vítězné skóre při premiéře turnaje, 10 pod par, zahrála Američanka Bailey Tardy (66-70-70).

O celkové prize money 200 000 dolarů se utká 120 golfistek, které po druhém kole rozdělí cut. Vedle české profesionálky nechybí mj. dvě Američanky, jež se už prosazují na Ladies European Tour: vítězka Q-school Gabriela Then a Kelly Whaley, držitelka dvou Top 10 umístění na letošní LET.

V jihozápadním Utahu dále startuje jak obhájkyně titulu Tardy, tak osm z Top 10 hráček aktuálního pořadí žebříčku Race for the Card.

Klára Spilková natrénovala Copper Rock při úterním cvičném kole i ve středečním Pro-Am. Svá turnajová kola startuje v 8.58 a 12:38 místního času a kuriózně pokaždé z první jamky.

„Chodí se tu dokolečka a desítka leží strašně daleko,“ vysvětluje hráčka, která se po tomto turnaji Epson Tour vydá domů do Prahy mj. za sponzory.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io