Davidson Spilkovou čeká jeden z nejlépe dotovaných turnajů sezony v Singapuru

Posledním turnajem před jarní přestávkou bude pro Kláru Davidson Spilkovou týmová soutěž v Singapuru. Na hřišti Laguna National se zde od čtvrtka 16. do soboty 18. března odehraje jedna z pěti štědře dotovaných soutěží Aramco Team Series presented by PIF pro družstva složená ze tří profesionálek a jednoho amatérského hráče. Turnaje s dotací jednoho milionu amerických dolarů se běžně účastní i největší světové hvězdy. Tou letošní bude úřadující světová jednička Novozélanďanka Lydia Ko.

„Hřiště se mi moc líbí, přesně taková mám ráda: Má úzké fairwaye, malé greeny, hodně vody a bunkerů, a je navíc poměrně dlouhé. Bude to opravdová výzva pro všechny hráčky,“ vzkázala ze Singapuru po odehraném cvičném kole Davidson Spilková.

Turnaje týmové série mají nejen omezené startovní pole, ale i předem určené kapitánky, které si volí své spoluhráčky. „Kapitánkou jsem již potřetí, ale tentokrát jsem měla možnost si vybírat až jako jedna z posledních. K dispozici máme podrobné statistiky všech hráček ve startovním poli a můžeme je využít nejen pro výběr, ale také volbu další strategie. Pro Singapur jsem si vybrala Sophii Witt, Němku, kterou znám přes Sandru Gal. Minulá sezona pro ni byla úspěšná, a stala se dokonce nováčkem roku. Jako třetí s námi jde Finka Tiia Koivisto, ale to byla spíš náhoda. Každopádně za sebou má jedno vítězství na Ladies European Tour a několik umístění v top 10,“ prozradila o systému volby týmů hráčka.

Týmová soutěž Aramco je ve světě dámského profesionálního golfu poměrně novinkou, ale mezi hráčkami si získává stále větší oblibu. Mezi vítězky této prestižní soutěže se v nedávné minulosti zapsaly například Jessica a Nelly Kordovy, Lexi Thompson nebo na turnaji startující Lydia Ko.

„Je to fajn změna, zahrát si párkrát za rok za tým a současně individuálně. Jde o takové milé zpestření k zažitému formátu. Jako kapitánka se vždy snažím, aby ve skupině byla dobrá nálada a týmový duch, ale na druhou stranu i na tomto turnaji hraje každý hlavně sám za sebe,“ zmínila k průběhu týmových turnajů profesionálka.

Davidson Spilková do turnaje vstoupí nejen jako 11. hráčka sezonního žebříčku Race to Costa del Sol, ale také jako 126. hráčka světového žebříčku Rolex Rankings, což je její nové kariérní maximum. Na minulém turnaji v Jihoafrické republice si šestým místem polepšila v žebříčku o deset pozic. Turnaje se účastní i další tři české hráčky – Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

„V Singapuru jsem poprvé, ale město jsem viděla jen přes okno taxíku a z hotelu a navštívila jednu místní galerii, kde jsme měli pravidelnou players party. Každopádně i přes sklo vypadá město nádherně a už se moc těším, až ho po turnaji trošku prozkoumáme,“ zakončila rozhovor Davidson Spilková.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io