Davidson Spilková vybojovala ve Švédsku další umístění mezi nejlepší pětkou

Další úspěšný turnaj, tentokrát ve Švédsku, má za sebou mezi evropskou elitou Klára Davidson Spilková. Na další podnik do Stockholmu bude cestovat nejen s dobrým pocitem, ale také dalším umístěním v top 5, které si zajistila skvělým finišem na posledních devíti jamkách. Na svém letošním sedmém turnaji Ladies European Tour Helsingborg Open obsadila samostatné čtvrté místo a čtvrté místo si také upevnila v celoročním žebříčku prvoligové evropské série.

Turnaj přitom pro Davidson Spilkovou nezačal nikterak šťastně. Na prvních dvou jamkách, kdy šla ve skupině se svými dvěma největšími soupeřkami, začala dvěma bogey. Od začátku tak ztrácela dvě rány, které si ale ještě do konce kola dokázala vzít zpět. Ve druhém kole si dovolila jen jednu chybu, podařilo se jí třikrát zaskórovat a před nedělním finále se posunula hned za nejlepší desítku.

„Tentokrát to bylo zcela jiné hřiště, než na jakých jsem v posledních týdnech hrála. Oproti Floridě to bylo úplně něco odlišného – jiná tráva, jiné podnebí, jiný vítr. Hřiště bylo linksové a hodně tvrdé. Navíc bylo velmi těžké odhadovat odskoky míčků. Jen tomu se přizpůsobit bylo poměrně složité a chvíli mi to trvalo. Každopádně šlo o dobrou přípravu na následující týden, kdy by hřiště mělo být hodně podobné,“ napsala po dohraném kole ještě z Helsingborgu Davidson Spilková.

Vše si dokázala schovat až do posledního kola, kde jedinou chybu dokázala kompenzovat pěti birdie a jedním eaglem, což pro ni znamenalo skok do top 10 průběžného pořadí. Jen na posledních sedmi jamkách upsala ze skórkarty šest ran! Turnaj tak zakončila s výsledkem −8 (72-70-66), čtvrtým samostatným místem, a upevněním své pozice nejen v pořadí evropské série Race to Costa del Sol, ale i ve světovém žebříčku Rolex Rankings, kde je nadále v první stovce. Poprvé v letošním roce se také posunula i mezi nejlepší desítku v tabulce LET Money Listu, kde se momentálně nachází na devátém místě.

„Poslat míček do jamky ze 145 metrů šestkou železem se jen tak nepodaří. Podobnou ránu jsem zahrála naposledy snad loni a je moc fajn, když se to jednou za čas povede. Hodně mi to zvedlo náladu a dodalo motivaci, jak se ještě více pokusit k vedoucím hráčkám přiblížit. Když k tomu zapíšete ještě tři birdie na posledních třech jamkách, je to super pocit do dalšího turnaje. Co víc bych si mohla přát?“ komentovala své poslední kolo hráčka.

Davidson Spilkovou teď čeká přejezd do Stockholmu, kde se od čtvrtka představí na turnaji Volvo Car Scandinavian Mixed, který je pořádán společně s mužskou sérií – evropskou prvoligovou DP World Tour. Odehraje se na hřišti golfového klubu Ullna a soutěžit se bude o celkovou finanční dotaci dva miliony dolarů. Na turnaji se představí 72 nejlepších evropských hráček a hráčů a vedle Spilkové jsou ve startovním poli i další tři česká jména: Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

„Dnes nás ještě čekají tři hodiny v autě a ráno zbytek cesty do Stockholmu. Řídit bude Sean, já budu odpočívat. Kdybych si mohla pro následující turnaj vybrat hráče do skupiny, byl by to Julien Brun a jeho caddie Basile Dalberto – dva Francouzi, kteří žijí v Praze a hodně dlouho a dobře se s nimi znám, ale nevěřím, že se to podaří. Kdyby to náhodou vyšlo, bylo by to moc fajn,“ sdělila již z cesty do Stockholmu Davidson Spilková.

Z vítězství se v Helsingborgu nakonec radovala s výsledkem −11 domácí hráčka Lisa Pettersson, týmová spoluhráčka Davidson Spilkové z předešlé týmové soutěže na Floridě. Druhé místo obsadila se skóre −10 Španělka Ana Peláez Triviño a třetí o další ránu zpět Dánka Smilla Tarning Sønderby. Do finálového kola prošla i druhá česká profesionálka Kristýna Napoleaová, která se s výsledkem +6 umístila na konečné 61. pozici.

 

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

8.–11. 6. 2023            Volvo Car Scandinavian Mixed, Stockholm, Švédsko

15.–18. 6. 2023          Amundi German Masters, Berlín, Německo

23.–25. 6. 2023          Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česká republika

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io