Davidson Spilková vstoupila do sezony solidním výsledkem v Džiddě

Po téměř tříměsíční pauze se poprvé v sezoně na okruhu Ladies European Tour a pod novým jménem představila Klára Davidson Spilková. Na jednom z nejlépe dotovaných turnajů letošního roku Aramco Saudi Ladies International presented by Public Investment Fund jí čekalo nabité startovní pole, včetně světové jedničky a pozdější vítězky Novozélanďanky Lydie Ko. Navíc se hrálo na těžkém a větrném hřišti Royal Greens Golf & Country Clubu v saúdskoarabské Džiddě.

„Ze hry mám velmi dobrý pocit. Po delší turnajové pauze mám největší radost z celkové konzistence a z toho, jak jsem se na letošní sezonu dokázala fyzicky a herně připravit. Je to dobrý základ pro následující čtyři náročné týdny,“ zhodnotila svůj start do sezony Davidson Spilková.

S konečným výsledkem pět ran pod normu hřiště (69-71-71-72) obsadila v tvrdé konkurenci dělené 40. místo, získala finanční odměnu ve výši 31 000 amerických dolarů a 19.50 bodu do žebříčku Race to Costa del Sol, ve kterém jí po prvním odehraném turnaji patří 72. místo.

„Hřiště bylo pro všechny spravedlivé a velmi dobře připravené. Velké ‚královské‘ greeny postupem času tvrdly, což se ukázalo v posledních dvou kolech, kdy v kombinaci s těžkými pozicemi jamky bylo stále obtížnější skórovat nebo zachraňovat nepovedené příhry. Velkou roli hrál také vítr, zvláště na druhé devítce a na jamkách u moře, který se navíc každý den měnil,“ napsala po dohrání finálového kola ještě ze saúdskoarabské Džiddy před odletem do Dubaje hráčka.

V Saúdské Arábii se neztratila ani druhá česká hráčka Jana Melichová, která se nakonec se skóre v paru hřiště (73-72-74-69) umístila jako dělená 53. ze 120 startujících golfistek.

Davidson Spilkovou teď čeká týdenní příprava v Dubaji a následný přelet do Jihoafrické republiky, kde nastoupí do dvou turnajů. Jako první ji od 1. do 4. března čeká Joburg Ladies Open v Johannesburgu a poté jen o týden později Investec South African Women’s Open v Kapském Městě. Posledním turnajem jarní série by pro ni měla být týmová soutěž Aramco Team Series presented by Public Investment Fund s dotací jednoho milionu amerických dolarů, která se odehraje od 16. do 19. března na hřišti Laguna National v Singapuru.

„Po výsledku z prvního turnaje sezony vím, kde moje hra je a na čem v Dubaji zapracovat. O to víc se na turnaje v Jihoafrické republice a Singapuru těším,“ uzavřela hodnocení prvního startu Davidson Spilková.

Všechna práva vyhrazena © KLARA SPILKOVA LLC 2022.

 

Developed by NiteShift Stud.io